Porady | Ślub  |  3 lipca 2015

Makijaż ślubny

Każdy w dniu ślubu chciałby wyglądać jak najlepiej. Należy odpowiednio przygotować się do tego, nie każdy ma bowiem nieskazitelną cerę w kolorze alabastru. Wszystkie oczy będą zwrócone ku młodym. Te chwile zostaną też utrwalone na zdjęciach i na filmie.

Makijaż ślubny nie jest sprawą łatwą. Po pierwsze musi wyglądać przez kilkanaście godzin tak samo świeżo, jednocześnie musi wyglądać na delikatny i subtelny. Dobrze jeśli makijaż jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią (deszczem, potem).

Należy pamiętać, że do zdjęć w studio potrzebny jest odrobinę mocniejszy makijaż. Mocne światło lamp i zbliżenia twarzy – wyeksponują każdą niedoskonałość. Podobnie jest z makijażem na wieczór – nie może być zbyt blady. Makijaż powinien być także dobrany do karnacji i typu urody.

Makijaż ślubny należy powierzyć profesjonalistce – najlepiej wizażystce a jeszcze lepiej takiej z doświadczeniem. Profesjonalna wizażystka nie będzie na siłę uskuteczniać swojej koncepcji na makijaż – dostosuje się do oczekiwań, zasugeruje zmiany, odpowiednio dobierze kolory, zaakcentuje walory urody i zadba o to aby makijaż przetrwał tyle, ile będzie trzeba.

Zdecydowanie warto zrobić makijaż próbny. Nie tylko po to, aby ocenić czy makijaż będzie pasował, ale także po to, aby przekonać się czy kosmetyki, których używa wizażystka nie wywołają reakcji alergicznych.

W dniu ślubu nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów kosmetycznych na twarzy. Jeśli jest to konieczne – seria zabiegów oczyszczających, pielęgnujących, rozświetlających czy relaksujących powinna być zaplanowana dużo wcześniej. Ile wcześniej? To zależy od rodzaju cery. Zaufana kosmetyczka doradzi co i jak.

Ważne aby nie przesadzić z solarium – dotyczy to zarówno panny młodej jak i pana młodego. Twarz spalona słońcem dodaje lat i wygląda nieestetycznie.

Jeżeli Pan Młody wyrazi zgodę to delikatny makijaż, korygujący mankamenty twarzy można wykonać również u niego.

 

Zdjęcie: pixabay.com