Zaproszenia na ślub i wesele

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Zaproszenia ślubne w formie drukowanej pojawiły się dopiero w XIX wieku. Wręczano je gościom osobiście w obawie, że mogą nie dotrzeć do adresatów. Tradycja ta przetrwała do dziś. Zwyczajowo zaproszenie na doniosłą uroczystość, odbywającą się kilka miesięcy wcześniej oprócz formy ustnej powinno być przekazane także w formie pisemnej. Zaproszenie w formie pisemnej ma przede wszystkim wyrazić szacunek do zapraszanych gości ale wiążą się z tym również aspekty praktyczne. Zaproszenie pisemne w każdej chwili przypomina zaproszonym o dacie i miejscu uroczystości . Jeżeli nie mamy czasu odwiedzić wszystkich lub zaproszeni mieszkają daleko to dobrze przyjęte jest wysłanie im zaproszenia. Zaproszenia na ślub i wesele powinny być wręczane osobiście, na sam ślub mogą być wysłane pocztą. Jeżeli wysyłamy zaproszenie warto się również upewnić telefonicznie czy zaproszenie doszło do adresata. Zaproszenia muszą być przygotowane na eleganckim papierze. Tekst powinien być prosty a czcionka czytelna.

 

Zaproszenia należy dostarczyć najpóźniej na trzy tygodnie przed ślubem.

 

Na ślub należy zapraszać gościa wraz z osobą towarzyszącą. W zależności od stosunków, panujących w pracy możemy zaprosić szefa ale nie jest to obowiązkiem. Zaproszenie zawsze możemy powiesić w widocznym miejscu a wtedy kto będzie miał ochotę i czas przyjdzie.

 

Informacje jakie należy zawrzeć w zaproszeniu to:
- kto zaprasza - (z imienia i nazwiska), można dodać że Para Młoda zaprasza wspólnie z rodzicami
- kogo zapraszamy z imienia i nazwiska
- na co zapraszamy - czy tylko na ślub czy na ślub i wesele
- kiedy odbędzie się uroczystość zaślubin (data, godzina, miejsce)
- gdzie odbędzie się uroczystość zaślubin

 

 
Na końcu możemy umieścić dodatkowe informacje:
- prośba o potwierdzenie przybycia na wesele wraz z datą
- mapka dojazdu do sali weselnej
- kontakt do osoby, zajmującej się listą prezentów
- ostatnio popularna jest prośba, aby nie kupować kwiatów i ewentualne propozycje, co kupić wzamian: kupony lotto, czekoladki, maskotki ewentualnie inne praktyczne przedmioty.

 

Jeśli nie da się wszystkich dodatkowych informacji zawrzeć na zaproszeniu – można je umieścić na osobnym blankieciku, załączonym do zaproszenia.

 

Dobrze przyjęte jest aby po ślubie Państwo Młodzi wysłali informacje od znajomych i przyjaciół mieszkających daleko o zawarciu ślubu. Obecnie z wybraniem zaproszenia - rodzaju papieru oraz treści nie ma problemu. Dobre drukarnie specjalizujące się w drukowaniu zaproszeń mają do wyboru po kilka lub kilkanaście katalogów z przeróżnymi wzorami oraz tekstami. Kartki są personalizowane laserowo lub tłoczone. Zaproszenia mogą być wydrukowane w stylu angielskim, staropolskim lub nowoczesnym. Aby zaskoczyć gości możemy wykonać zaproszenie na papierze czerpanym, zawinąć w rulon i zalakować. Ceny zaproszeń zależą od rodzaju papieru, techniki wykonania, opcji dodatkowych i zamawianych ilości.

 

 

Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest zabroniony.

Comments (0)
  • Brak komentarzy.

 

 

 


 

 © zareczyny.pl

 

mapa strony Mapa strony
Zaręczyny
Scenariusze zaręczyn
Poradnik zaręczynowy
Wiersze
Ślub
Poradnik ślubny
Przyjęcie weselne
Moda i uroda
Podróż poślubna
Ogłoszenia
Katalog firm