Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Dobranie odpowiedniego modelu pierścionka na zaręczyny wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać :)
Wystarczy odrobina wyczucia i całkiem niezła znajomość upodobań Wybranki. Łatwe prawda?

 

Jeśli podczas trwania Waszego związku byłeś dobrym obserwatorem to będzie dla Ciebie przysłowiowa "bułka z masłem".
Pamiętasz może jak Ona na widok złotego cacka u koleżanki krzyknęła: ooo jaki śliczny! Nie?
To może pamiętasz jak przeglądając jakieś babskie czasopismo wzdychała na widok pierścionka, zawieszonego na palcu modelki? Nie?
To na pewno przypomnisz sobie jak ciągnęła Cię za rękaw obok wystaw sklepowych i znacząco chrząkała na widok tego trzeciego pierścionka od lewej w drugim rzędzie od góry...

Jeśli nic z tego nie pamiętasz to jesteś typowym facetem, który kompletnie nie zawraca sobie głowy takimi 'głupotami' a na większość tego co Ona mówi kiwasz głową lub potakujesz.

 

Teraz będziesz musiał podstępnie i nie zwracając uwagi na siebie podpytywać Ją co sądzi o tym lub tamtym modelu samochodu, mebla i ......pierścionka. Nie możesz zrobić tego w jednym zdaniu i jednym tchem - musisz rozłożyć to w czasie, żeby niczego nie podejrzewała. Musisz podpytywać raz o to, raz o coś innego... Możesz też udawać doradcę swojego kolegi w sprawie wyboru pierścionka dla jego dziewczyny i poprosić swoją dziewczynę o pomoc (ponieważ ani Ty ani on się na tym kompletnie nie znacie). Możesz także poprosić Jej zaufaną przyjaciółkę o pomoc.

 

To wszystko jest istotne jeśli Ona nie nosi żadnej biżuterii a Ty nie byłeś wystarczająco dobrym obserwatorem :)
Jednak przeważnie dziewczyny noszą jakąś biżuterię i właśnie to gwarantuje Ci, że poradzisz sobie świetnie sam.
Na początek musisz ustalić kilka rzeczy:
1. który pierścionek (ze wszystkich jakie nosi) jest Jej ulubionym? Do którego ma 'sentyment' i nosi go najczęściej?
2. w jakim kolorze nosi biżuterię i w jakim kolorze jest TEN pierścionek
Przyjrzyj sie temu "ulubionemu" pierścionkowi: czy jest szeroki czy wąski, skromny czy ekstrawagancki, z jednym oczkiem (małym/ dużym) czy z kilkoma. Dokonując wyboru nie "celuj" w bardzo podobne modele ale nie odbiegaj też zupełnie w drugą stronę. Dobra rada: jeśli nie masz 100% pewności, że Ona pragnie zmienić kolor swojej biżuterii i nowe pierścionki postanawia kupować w innym kolorze niż ma dotychczas to NIE RYZYKUJ!

 

Kwota zakupu.
Istnieje teoria, w myśl której na zakup pierścionka zaręczynowego powinno się wydać jedną pensję – trudno ocenić czy jest to słuszna teoria wszak miłości nie przelicza się na pieniądze. Fakt, że wydasz połowę pensji nie oznacza, że kochasz mniej swoją wybrankę od kogoś kto wydał trzy pensje.
Jeśli natomiast Wybranka zarzuci Ci, że ‘niespecjalnie się wykosztowałeś’ czym prędzej od niej uciekaj. Pierścionek jest tylko miłym dodatkiem i nie zastąpi Ciebie i Twoich uczuć – która kobieta tego nie rozumie – nie jest Ciebie warta.

 

 

 

Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest zabroniony. 

 

 

Comments (1)
 • najlepiej wybrać pierścionek niehaczący

  k-sia

  nosimy go całe życie więc szkoda rajtuz

  nosimy go całe życie więc szkoda rajtuz

  Zgłoś do moderacji

 

 

 


 

 © zareczyny.pl

 

mapa strony Mapa strony
Zaręczyny
Scenariusze zaręczyn
Poradnik zaręczynowy
Wiersze
Ślub
Poradnik ślubny
Przyjęcie weselne
Moda i uroda
Podróż poślubna
Ogłoszenia
Katalog firm