Pomysł na zaręczyny

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Szukasz pomysłu na oryginalne zaręczyny, chciałbyś aby ta chwila była wyjątkowa, chciałbyś aby Twoja Wybranka zapamiętała ten dzień na zawsze…
W głowie krążą różne niepoukładane myśli. Dobrze wiesz, że na ten dzień musisz mieć pierścionek, może powinny być kwiaty, może jakaś romantyczna kolacja ale wszystko to jest banalne – oczywiste.

 

 

Uporządkuj myśli – obierz kierunek
Odpowiedz sobie na kilka pytań i najlepiej będzie jeśli odpowiedzi sobie zanotujesz.

 

 

 

Kiedy planujesz zaręczyny – określ datę i czas
Termin może być przypisany przy okazji do jakiegoś święta (Walentynki, Boże Narodzenie) czy też przedłużonego wolnego weekendu ale wcale nie musi tak być. Możesz wybrać dowolny dzień roku, który potem będzie Waszym świętem i tylko Waszą pamiątką. Zaplanuj godzinę tak, aby był jeszcze potem czas na wspólne dzielenie wrażeń i emocji. Jeśli po zaręczynach mielibyście udać się na posiłek – pamiętaj, żeby mieć na uwadze godziny otwarcia danego lokalu.

 

Określ jak lubicie spędzać czas we dwoje -  przez pryzmat Twojej Wybranki
Czy lubicie leniuchować na plaży, podróżować i zwiedzać, żeglować, jeździć rowerem a może uwielbiacie tańczyć lub chodzić do kina? Dobrze się zastanów co sprawia największą przyjemność ukochanej osobie, o czym marzy? Pomiń te warianty, których Ty sam szczególnie nie lubisz lub nie popierasz. To Wasze wspólne święto.

 

 

Pomyśl o swojej Wybrance – jaka ona jest?
Skłonna do ryzyka, otwarta na nowe doświadczenia, przebojowa, gadatliwa, wybuchowa a może skromna, cicha, romantyczna. Pomyśl co w Tobie podziwia a czym ją denerwujesz.

 

 

Cechy Twojej Ukochanej oraz to jak spędzacie czas wolny pomogą Ci w decyzji czy Wasze zaręczyny będą szalone, huczne (może ryzykowne) w miejskim zgiełku czy też raczej będzie to spokojna uroczystość w zadumie i oddaleniu. Zastanów się nad jej ulubioną potrawą, ulubioną piosenką, ulubionym kolorem - wszystko to będziesz mógł potem wykorzystać jako dopełnienie niespodzianki, jako drobne akcenty - tło.

 

 

Czy chciałbyś zorganizować zaręczyny w miejscu zamieszkania czy też w innym miejscu
Zorientuj się w topografii wybranego miejsca. Poszukaj atrakcyjnego punktu na mapie, poszukaj w Internecie co ciekawego można znaleźć w danej miejscowości:
może to być miejsce na łonie natury (jezioro, strumień, skarpa, łąka, plaża),
może to być zabytkowe i tajemnicze miejsce (stary zamek, bunkier, most),
może to także być atrakcyjny punkt widokowy pośrodku miasta (wieża, taras widokowy, rynek, fontanny).
Ustal jak możecie dojechać do celu: jakim środkiem transportu lub gdzie zaparkować najbliżej.

 

Poszukaj też gdzie z tego punktu moglibyście się udać aby wspólnie cieszyć się tą chwilą – zaplanuj odległości. Zanim zdecydujesz - sam udaj się i sprawdź jak to wygląda na miejscu lub wykorzystaj sprawdzone opinie (szczególnie jeśli chodzi o dalekie podróże, gdzie nie możesz najpierw sam wszystkiego sprawdzić).

 

 

 

Zaplanuj wydatki
Pomyśl ile pieniędzy mógłbyś przeznaczyć na zaręczyny. Skalkuluj koszty pierścionka, kwiatów, transportu, biletów, sztucznych ogni, skrzypka, wynajmu powierzchni…

 

 

Napisz scenariusz Twoich zaręczyn
Po prostu – rozpisz to jak w grafiku krok po kroku. Zostaw marginesy czasu między kolejnymi etapami. Pamiętaj, że sam scenariusz to jedno a realizacja wymaga dokładnych ustaleń wszystkiego co zaplanowałeś z podwykonawcami.
Spisz adresy, telefony, kontakty do osób decyzyjnych. Zorientuj się czy to co planujesz jest wykonalne.

 

Jeśli na przykład znalazłeś piękny zamek – zorientuj się czy jest możliwe wejście tego dnia i o tej godzinie, o której byś chciał. Wybierz dzień, kiedy zwiedzających będzie mniej. Uprzedź wcześniej oraz uzgodnij z kustoszem, żeby na miejscu Was oczekiwano i żeby się nie okazało, że strażnik przy bramie o niczym nie wiedział i Was nie wpuści. Jeśli chcesz zwieńczyć zaręczyny pokazem sztucznych ogni i muzyką spytaj czy tam, gdzie chcesz to zrobić będzie na to zgoda. Tak samo zapytaj o możliwe otwarcie szampana czy innego alkoholu (nikt nie poda Ci kieliszków na tacy – musisz to uzgodnić lub sam o to zadbać, żeby nie pić z butelki). Szampana możesz gdzieś ukryć i niby zwiedzając prowadzić tam Wybrankę i ten szczegół również musisz ustalić. Skorzystaj z pomocy obsługi zamku do puszczenia muzyki w danym momencie lub poproś o zgodę na wejście dodatkowych osób (znajomych czy firmy zewnętrznej). Ustal czy jest możliwe wypożyczenie sprzętu na miejscu lub czy mógłbyś wnieść swój odtwarzacz (Ty lub Twój znajomy). Zaplanuj ile czasu tam będziecie, żeby nikt nad Wami nie stał i nie chrząkał. Jeśli będziecie się fotografować – obsługa zamku też musi o tym wiedzieć, żeby nikt Was nie strofował. Jeśli będzie przewodnik po zamku – musi wiedzieć, w którym momencie miałby się usunąć, co powiedzieć, żebyście zostali tylko we dwoje. Wszystko to co ustalisz bardzo dokładnie – zaprocentuje we właściwej chwili. Jeśli spotkasz się z wyjątkowym brakiem sympatii oraz oporem ze strony obsługi zamku, jeśli poczujesz że mają z tym straszny problem aby Ci umożliwić oświadczyny – porzuć pomysł tego miejsca. Jeśli każą Ci za to sporo zapłacić – po prostu wymagaj. Niech nikt nie zepsuje Ci Twojej uroczystości.

 

 

 

Uwierz w siebie
Spisuj pomysły nawet te, które na początku nie wydają się dobre. Planuj, modyfikuj scenariusze aż znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli nie czujesz się w tym dość dobry – możesz skonsultować pomysły z Waszymi przyjaciółmi, którzy Was dobrze znają (oczywiście bezwzględnie wymagana dyskrecja).

 

NIKT nie zna Ciebie i Twojej Wybranki lepiej niż Ty i Ona sama – dzięki temu tylko i wyłącznie Ty możesz stworzyć najlepszy, najbliższy Wam scenariusz. Jeśli chcesz aby ta chwila była niezapomniana – musisz włożyć w to trochę wysiłku i czasu nawet jeśli jesteś bardzo zapracowany.
Bardzo zyskasz w Jej oczach jeśli opowiesz potem, że włożyłeś w te chwile tyle zaangażowania oraz, że wszystko zrobiłeś sam i tylko dla Niej.

 

 

Pamiętaj
Nie na wszystko masz wpływ (np. na pogodę), czasem może coś nie wyjść tak jak planowałeś ale Twoja Wybranka nie wie co planowałeś to wiesz tylko Ty. Jeśli więc nie dasz po sobie poznać, że jesteś z czegoś niezadowolony, rozczarowany, zdenerwowany - Ona nie będzie mieć najmniejszego powodu, aby udzielił się Jej Twój zły nastrój. To dla Niej najpiękniejsza chwila - niosąca moc bardzo pozytywnych emocji, płynących z serca i dla Niej liczysz się tylko Ty i to, że chciałbyś z Nią spędzić resztę życia. Jak emocje opadną możesz opowiedzieć jak przebiegały przygotowania, co planowałeś - jednak TA chwila to nie jest dobry moment na tłumaczenie.

 

Jeśli w organizowaniu Twoich zaręczyn będą pomagać Ci inne osoby (nawet obce) - zostaw aparat i poproś je o kilka zdjęć z ukrycia lub już po zaręczynach. Będzie to doskonała pamiątka dla Was i waszych Rodzin.

 

 

Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest zabroniony. 

 

 

 

Comments (0)
  • Brak komentarzy.

 

 

 


 

 © zareczyny.pl

 

mapa strony Mapa strony
Zaręczyny
Scenariusze zaręczyn
Poradnik zaręczynowy
Wiersze
Ślub
Poradnik ślubny
Przyjęcie weselne
Moda i uroda
Podróż poślubna
Ogłoszenia
Katalog firm