Inspiracje | Ślub  |  12 października 2018

Główny punkt weselnego programu – tort

Czekają na niego wszyscy, bez względu na wiek. Jak będzie wyglądał, jak smakował, w jaki sposób będzie podany i czy zadowoli podniebienia wszystkich gości? Tort, bo o nim mowa, to niewątpliwie atrakcja każdego przyjęcia weselnego.

Tak jak zmieniają się trendy modowe, wnętrzarskie czy te dotyczące stylistyki ślubów i wesel, tak i zagadnienie tortów weselnych, co jakiś czas przeżywa małe rewolucje. W tym sezonie zdecydowanie króluje naked cake, czyli w dosłownym tłumaczeniu nagi tort i już sama jego nazwa wskazuje na jego wygląd. Jednak myli się ten, kto sądzi, że to wypiek pozbawiony ozdób! Wręcz przeciwnie, jedynym ubytkiem jest brak zewnętrznej porcji kremu czy masy cukrowej, dzięki czemu wyeksponowane są wszystkie warstwy wewnątrz tortu. Wrażenia estetyczne niesamowite. Szalenie modny a przy zastosowaniu odpowiednich dekoracji idealnie wpisuje się w stylistykę każdego wesela.

 

Naked cake zdobył dzięki swemu nietuzinkowemu wyglądowi ogromną popularność, jednak nie jest odosobnionym hitem! Dripped cake, to kolejna topowa pozycja wśród tegorocznych weselnych zamówień. W dosłownym tłumaczeniu to kapiący tort i tak też wygląda. Spływająca po torcie polewa, ozdobiona kwiatami, słodkościami i wyszukanymi topperami robi naprawdę duże wrażenie. Z resztą sami zerknijcie i spróbujcie nie zgłodnieć.

 

Tagi: