Inspiracje  |  9 maja 2015

Hiszpania: kraina ze snów

Hiszpania to wymarzona destynacja na podróż poślubną. Słońce, plaże, soczyste owoce, gorący rytm flamenco zapewnią wam niezapomniane wrażenia.

Barcelona

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, stolica Katalonii. Znajduje się tu mnóstwo zabytków – starych pałaców, przepięknych kościołów i teatrów. Największym atutem Barcelony jest jednak jej niepowtarzalny klimat, który można poczuć spacerując promenadą La Rambla lub siedząc w jednej z kawiarenek na placu Real. Nie bez przyczyny właśnie w Barcelonie toczy się akcja wielu romansów…

Saragossa

To miasto o przebogatej historii. Jego początki sięgają 25 r. p.n.e., kiedy było osadą założoną przez Iberów, potem przechodziło pod panowanie rozmaitych plemion (Wandalów, Swewów, Wizygotów), wreszcie dostało się pod rządy Maurów, potem zaś było stolicą państwa muzułmańskiego, a od XII wieku stolicą Aragonii. Obecnie Saragossa jest uznana za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko Hiszpanii, lecz całej Europy. Oprócz ruin rzymskich można zobaczyć alkazar z XI wieku, kościoły, bazyliki i imponujący siedmiołukowy most na rzece Ebro.

Alhambra

Czyli dawna warownia mauretańskich kalifów w Grenadzie. Ostatni bastion Arabów na Półwyspie Iberyjskim, zdobyta w roku odkrycia Ameryki (1492). Dziś jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Hiszpanii. Alhambra oczaruje Was wspaniałą architekturą, przepięknymi dziedzińcami, salami i ogrodami. Wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Sevilla

Stolica Andaluzji, ale też flamenco i corridy, czyli wielkich hiszpańskich tradycji. Pokazy flamenco można zobaczyć w kawiarniach, hotelach i amfiteatrach. Co do corridy – niekoniecznie musicie być zwolennikami takich rozrywek, ale z pewnością warto zobaczyć muzeum corridy w amfiteatrze La Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería. Poza tym można zwiedzić zamek z XI wieku, liczne kościoły, ratusz i cudowne stare uliczki.

Pireneje

Dla miłośników pięknych krajobrazów Pireneje są lekturą obowiązkową. Tym bardziej że najwyższy ich szczyt (Pico de Aneto, 3404 m.n.p.m.) znajduje się właśnie w Hiszpanii. Niekoniecznie jednak musicie się wspinać, na dole też znajdzie się dużo do podziwiania – krasowe doliny, jeziora, malownicze rzeki.

Costa Brava

Zmęczeni zwiedzaniem, wspaniale odpoczniecie na sławetnym Costa Brava (Dikie Wybrzeże). Są tu całe kilometry piaszczystych plaż i kurorty z typowymi dla wczasowiczów atrakcjami. Polecamy także wycieczki wzdłuż wybrzeża, bo pięknych widoków nie brakuje i tutaj…

Costa del Sol

Czyli Wybrzeże Słońca. Kolejne miejsce, gdzie można odpocząć i poopalać się (w od późnej wiosny do jesieni piękna pogoda gwarantowana!), ale też zobaczyć to i owo. Absolutnie największą atrakcją tego regionu jest kompleks podziemnych jaskiń Cueva de Nerja, w których zbudowano… amfiteatr. Odbywają się w nim koncerty, przedstawienia, a raz do roku festiwal muzyki poważnej.

Zdjęcie: unsplash.com

Tagi: