Inspiracje | Porady  |  9 lipca 2015

Sposób na udany związek? Wspólne hobby!

Dlaczego warto szukać wspólnego hobby? Przede wszystkim dlatego, że partnerom, którzy dzielą swoje pasje, nie grozi nuda w związku. Zwłaszcza gdy są to pasje, o których można godzinami rozmawiać albo na realizowaniu których można spędzać mnóstwo czasu.

Wspólne pasje pomogą Wam zbliżyć się do siebie i sprawią, że nigdy nie będziecie w panice myśleć o tym, że np. długi weekend czy sylwestra macie spędzić we dwoje. Przeciwnie – będziecie się cieszyć, że macie dużo czasu na realizację swoich zamiłowań. Niejednej parze wspólne zainteresowania pomogły przezwyciężyć kryzys. Oczywiście wspólne hobby może też prowadzić do kłótni lub burzliwych dyskusji, generalnie jednak jest z niego dużo więcej plusów niż minusów. Dlatego warto go poszukać!

Jak to zrobić? Najlepiej zacznijcie od wzajemnego poznania swoich pasji. Może któreś z Was pokocha klasyczną muzykę włoską, w której rozmiłowany jest partner. Albo odkryje, że mógłby zostać fanem squasha lub jazdy konnej, ulubionych sportów ukochanej osoby. Może nawet najbardziej zatwardziała przeciwniczka piłki nożnej stwierdzi, że jednak mecze bywają pasjonujące, a jej partner odwdzięczy się i razem z nią zapisze na kurs tańca. Ważne jest, żeby przy takim wzajemnym poznawaniu swoich pasji nie nastawiać się do nich negatywnie. Bo jeśli z góry osądzimy, że partner lubuje się w czymś beznadziejnym, raczej nie mamy szans, aby odkryć uroki tej pasji.

A jeśli mimo wysiłków nie znajdziecie zainteresowań, które mogłyby stać się Waszymi wspólnymi? Próbujcie czegoś innego. Zapiszcie się razem na warsztaty gotowania, fotografii, wypożyczcie wszystkie filmy jakiegoś reżysera, który wydaje się Wam wart uwagi i dyskutujcie o nich. A w ostateczności zacznijcie się razem ruszać. Wspólne bieganie (w zimie – na nartach), spacery i jazda na rowerze to dobry sposób nie tylko na scementowanie związku, ale też na dobre samopoczucie, ładną sylwetkę i zdrowie!

Zdjęcie: unsplash.com

Tagi: