Porady | Ślub  |  5 lipca 2015

Dekoracje kwiatowe

Kwiaty to istotny element każdej uroczystości, a ślub i wesele nie są tu wyjątkami.

Wiązanka ślubna

Ważnym dodatkiem do stroju Panny Młodej jest bukiet – powinien pasować stylem i kolorem, powinien być dopełnieniem kreacji. Na bukiet ślubny możemy wybrać sobie popularne róże, kalie, storczyki jak również słoneczniki czy nawet polne kwiaty.
Obecnie modne są małe bukieciki kwiatów lub jeden stylowy kwiat bez zbędnych ozdób. Duże, zwisające bukiety są już niemodne. Większość kwiaciarni posiada katalogi z wiązankami ślubnymi, z którymi warto wcześniej się zapoznać.

Stroik

Czasem dodatkowo Panna Młoda wpina również kwiaty we włosy zamiast welonu. Ważne jest, aby stroiki pasowały do bukietu ślubnego a najlepiej aby tworzyły komplet.

unsplash 70rhiko9kj8-melanie-villeneuveButonierka

Pan Młody w klapie garnituru lub smokingu także może mieć wpięte kwiaty. Najlepiej jeżeli kwiaty są takie same (lub bardzo podobne) jak w bukiecie Panny Młodej.

Dekoracja Kościoła

Zarówno ołtarz jak i ławki w dniu ślubu są już specjalne przystrojone kwiatami. Jeżeli jednak dekoracja jest skromna możemy zapytać księdza czy dodatkowy wystrój byłby możliwy.
Wystrój ołtarza jest zazwyczaj w gestii Kościoła ale zawsze możemy zaproponować dołożenie pewnej kwoty do wzbogacenia całości. Dekoracje w Kościele mogą być zamówione w kwiaciarni lub w firmie zajmującej się aranżacjami kwiatowymi i wystrojem.

Dekoracja samochodu

Samochód możemy przystroić zarówno jedną wiązanką na środku maski lub tylko przy klamkach i bagażniku. Możliwe są inne koncepcje – zależnie od pomysłu i oczekiwań Młodych.

Dekoracja sali weselnej

Kwiaty na salę balową najczęściej zapewniają organizatorzy. Jeżeli tak nie jest dobrze wcześniej pomyśleć o odpowiedniej dekoracji. W zależności od zasobności portfela i rozmachu wesela możemy zamówić jedną lub dwie wiązanki do przystrojenia sali balowej lub dużo małych bukiecików do przystrojenia stołów.

 

Zdjęcia: unsplash.com