Porady  |  6 grudnia 2016

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych?

Wiele osób uważa, że na zdjęciach wygląda znacznie gorzej niż w rzeczywistości – nienaturalnie, niezgrabnie, czasem po prostu głupio. Podpowiadamy, jak pokonać lęk przed obiektywem, a proste sztuczki pomogą ci zaprezentować się w lepszym świetle na ślubnych fotografiach.

Retusz nie zawsze potrzebny
Niektóre osoby są z natury fotogeniczne i swobodnie czują się przed obiektywem, zatem dylematy “czy dobrze wyjdę na zdjęciach” są im zupełnie obce.. Ale co zrobić, kiedy widząc aparat fotograficzny, masz ochotę uciekać, a na większości rodzinnych zdjęć masz zamknięte oczy lub otwarte usta? Oczywiście każdy może zażyczyć sobie wyretuszowania zdjęć. Retusz pozwoli na usunięcie drobnych niedoskonałości skóry, sterczących niesfornie kosmyków włosów, poprawi kolorystykę. Nie usunie jednak brzydkiej postawy ani sztucznego uśmiechu. O to trzeba postarać się samemu.
Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych? Oto kilka zasad.

Wyprostuj się
Odpowiednia postawa to warunek konieczny, żeby dobrze wyglądać (nie tylko na zdjęciach). Plecy powinny być proste, łopatki ściągnięte, ramiona luźno opuszczone, brzuch wciągnięty, głowa lekko uniesiona. Podniesione ramiona i opuszczony podbródek optycznie skracają szyję, a zgarbiona sylwetka już w rzeczywistości wygląda nieładnie, zaś efekt na zdjęciu może być wręcz katastrofalny.
Kiedy stoisz, przenieś ciężar ciała na jedną nogę (ale lekko, bez wyginania się w tę stronę). Taka postawa wygląda naturalniej, niż stanie na baczność.
Kiedy siedzisz, unieś lekko uda. Kobiety zazwyczaj mają buty na obcasach, co pomaga im w osiągnięciu odpowiedniej pozy, panowie natomiast muszą sami pamiętać, by lekko unieść pięty nad podłoże. W żadnym wypadku nie chowaj stóp pod krzesłem i nie rozchylaj kolan – wyjdzie bardzo nieładnie. Pamiętaj też o ściągnięciu łopatek i wciągnięciu brzucha.
Na zdjęciach często wychodzisz z podwójnym podbródkiem? Jest sposób, aby go uniknąć – lekko wyciągnij głowę w przód i przyciśnij język do górnego podniebienia.

Potrenuj uśmiech przed ślubem
Uśmiech to drugi warunek konieczny, by ładnie wyjść na zdjęciach. Nawet na zdjęciach poważnych postaraj się o pogodny wyraz twarzy. Pilnuj, żeby kąciki ust nie opadały – nada to twarzy naburmuszony wyraz, zaś śmiertelna powaga odpowiednia jest na zdjęciach z pogrzebu, nie ze ślubu. Potrenuj wcześniej przed lustrem naturalny uśmiech i wyraz twarzy. Sprawdź, czy lepiej wyglądasz z szerokim uśmiechem odsłaniającym zęby, czy ze stonowanym uśmiechem Giocondy.

Nie bój się obiektywu
Lekko zmruż oczy, a następnie spójrz zdecydowanie w stronę obiektywu – to sprawi, że zdjęcie będzie robić dobre i mocne wrażenie. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z tym mrużeniem oczu. Najlepiej przećwicz to wcześniej w warunkach domowych.

Makijaż ślubny na zdjęciach
Profesjonalna wizażystka potrafi umalować pannę młodą tak, by i na zdjęciach, i w rzeczywistości wyglądała jak najładniej. Jeśli malujesz się sama, uważaj z bronzerem, gdyż jego duża ilość postarza. Natomiast nie wahaj się użyć kredki do oczu – na sesję zdjęciową obrysuj oczy nieco mocniej niż zwykle (potem, jeśli źle się z tym czujesz, możesz usunąć nadmiar eyelinera patyczkiem kosmetycznym). Obiektyw lubi mocno podkreślone oczy.
Pamiętaj o zabraniu ze sobą bibułek matujących i częstym ich używaniu. Świecący nos zeszpeci najpiękniejsze zdjęcie. Panom wprawdzie nie zalecamy robienia makijażu, ale też nie wzdragajcie się przed bibułką matującą. Wcale nie jest niemęska, zwłaszcza w takim dniu.
Podsumowując – właściwa postawa, naturalny uśmiech, spojrzenie w obiektyw i umiejętny makijaż sprawią, że z radością będziesz przeglądać ślubny album.

Tagi: