Porady  |  13 listopada 2015

Jesienna depresja

Świat za oknem często wygląda szaro i smutno. Wakacje za nami, następne w bardzo odległej przyszłości. Czasami, gdy mamy dużo obowiązków, wychodzimy do pracy czy na uczelnię gdy jeszcze jest ciemno, a wracamy, gdy już jest ciemno. W takich okolicznościach nietrudno o popadnięcie w smutek czy rezygnację i zniechęcenie.

Na szczęście nie jesteście sami! Dobry partner czy partnerka pomogą wyjść z jesiennego dołka. Czasem wystarczy, że druga osoba opowie śmieszną historyjkę czy podroczy się przez chwilę, a już zapominamy o smutku. Jeśli sprawa jest poważniejsza, trzeba zachęcić naburmuszonego ukochanego czy pogrążoną w smutku ukochaną do aktywności. Co można zrobić we dwoje, by pokonać jesienną depresję?

Trochę ruchu

Nic tak nie poprawia nastroju jak ruch. Najlepiej na świeżym powietrzu, więc gdy tylko pogoda pozwala, wyciągnijmy partnera na spacer do lasu czy parku. Nazbierajcie ładnych liści, możecie upleść z nich wieńce „dla najbardziej seksownej dziewczyny”, „dla najlepszego ciacha”. Jeśli leje, zawsze możecie wybrać się na basen. A potem koniecznie do sauny. Ciepło znakomicie Wam zrobi! Postarajcie się też zorganizować sobie wycieczkę w weekend, jeśli tylko prognozy pogody nie będą najgorsze.

unsplash gzwg03hnrno-curtis-mac-newton

Zabawa na całego

Zróbcie imprezę – nieważne, czy dużą, czy tylko dla najlepszych przyjaciół. Planowanie i przygotowania do imprezy – zakupy, gotowanie, sprzątanie – sprawią, że zupełnie zapomnicie o nudzie i ogarniającym zniechęceniu. Przynajmniej na kilka dni. Jeśli absolutnie nie macie warunków na zorganizowanie domówki, przynajmniej idźcie do klubu potańczyć. Fajnie jest też wybrać się na koncert jakiejś kapeli, grającej skoczną muzykę.

Romantyczny wieczór

Jeśli to nie poprawi humoru, to nie wiadomo co może go poprawić. Urządźcie sobie romantyczny wieczór, z kolacją przy świecach, a potem erotyczny masaż lub wspólna kąpiel i oczywiście wielki finał w łóżku. Z pewnością następnego dnia wstaniecie w znacznie lepszych nastrojach.

Zakupy

Niekoniecznie odzieżowe, zwłaszcza że nie każdy facet lubi asystować swojej dziewczynie w przymierzalni. Ale można kupić coś do domu – meble, sprzęt AGD, dywany, ozdoby lub kilka półek, które trzeba będzie przymocować do ściany. Majsterkowanie sprawi przyjemność mężczyźnie, urządzanie i ozdabianie domu – kobiecie.

Oświadczyny

Co może być lepszego na przełamanie nudy i smutku? W chwili gdy mężczyzna wsunie kobiecie pierścionek na palec, świat za oknem wyda się Wam obojgu piękny, choćby nie wiadomo jak był szary i ponury. Może nawet już zawsze jesień będzie Wam się kojarzyła z tą piękną chwilą…

Tagi: