Porady  |  22 kwietnia 2015

Co odstrasza mężczyzn na randce?

Jakie błędy kobiety popełniają na pierwszej lub jednej z pierwszych randek? Co sprawia, że… często do następnego spotkania już nie dochodzi? Oto lista rzeczy, które odstraszają mężczyzn na randce.

1. Zbyt ostry makijaż

A zwłaszcza nadmiar fluidu, pudru, różu i pomadki. Nawet najlepszej jakości fluid użyty bez umiaru postarza i tworzy na twarzy maskę, która z bliska może wyglądać wręcz upiornie. Tym gorzej, jeśli łączysz go z pudrem i różem. Naprawdę, dużo lepiej będzie zamaskować drobne niedoskonałości korektorem, policzki tylko musnąć różem, a nos lekko oprószyć pudrem, by nie błyszczał. Podobnie jest z pomadką. Jeśli wszędzie zostawiasz jej ślady, facet zwyczajnie będzie się bał, że jeśli Cię przytuli, po chwili zobaczy odcisk Twoich ust na kołnierzyku swojej koszuli…

2. Nieumiarkowanie w piciu alkoholu

Oczywiście, 1-2 lampki wina czy małe piwo są nawet wskazane – pomogą Ci się wyluzować, rozwiążą język. Ale jeśli przesadzisz z alkoholem, oczy zrobią Ci się mętne i zaczniesz pleść bzdury. Lepiej na pierwszych randkach wykazać wstrzemięźliwość w spożywaniu napojów procentowych. Masz wtedy większą szansę, że w przyszłości będziesz mogła się porządnie napić z tym facetem.

3. Mówienie zbyt dużo o sobie

To zrozumiałe, że chcesz mu zaimponować i wyliczasz swoje osiągnięcia. Pewna autoreklama jest zupełnie na miejscu, ale nie może być nachalna. Nie odkrywaj od razu wszystkich swoich atutów, niech trochę zostanie na później. Jeszcze gorzej, jeśli mówisz byle co, tylko po to, żeby pokryć zmieszanie. Lepiej zrobisz, pytając go delikatnie o to, czym się zajmuje itp. Jeśli nie jest narcyzem ani pyszałkiem, odwdzięczy Ci się, zadając pytania na Twój temat.

4. Mówienie zbyt dużo o seksie

Niektóre panie chcą wydać się świeżo poznanym mężczyznom wyzwolone i mówią cały czas o seksie. Nie tędy droga… Jeżeli tak robisz, on raczej uzna Cię za nimfomankę albo za kobietę zbyt zdesperowaną. Uwaga: wcale nie chodzi tu o seks po pierwszej randce. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, czy wylądujecie w Twojej lub jego sypialni po pierwszym spotkaniu, czy po dziesiątym – jeśli zaiskrzy, seks tylko doleje oliwy do ognia, a jeśli nie, to niczego nie popsuje. Chodzi tylko o to, by nie mówić o nim non stop.

5. Wypytywanie go o zarobki i majątek

Chciałabyś po pierwszej randce wiedzieć, czy on ma dom, samochód i ile zarabia? Niewykluczone, że Ci się uda, bo panowie lubią imponować takimi rzeczami. Tylko że… możesz nigdy nie zobaczyć tego domu. Bo on prawdopodobnie pomyśli, że już rozpatrujesz go jako kandydata na męża, a mało rzeczy tak odstrasza facetów na pierwszych randkach.

6. Język ciała

Unikanie jego wzroku sugeruje, że albo jesteś napięta jak gumka w ciasnej spódnicy, albo masz coś do ukrycia. Natomiast krzyżowanie ramion i odchylanie się do tyłu sugeruje postawę zamkniętą, obawę przed zbliżeniem.

 

Zdjęcie: pixabay.com

Tagi: