Inspiracje | Ślub  |  24 kwietnia 2015

Ślub w stylu hiszpańskim

Jeśli jedno z Was jest pochodzenia hiszpańskiego albo po prostu fascynujecie się kulturą i folklorem Półwyspu Iberyjskiego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować sobie wesele w stylu hiszpańskim lub polsko-hiszpańskim! Jakie motywy sprawią, że Wasze wesele nabierze hiszpańskiego stylu?

Dodatki do stroju

Trudno byłoby namawiać państwa młodych do założenia tradycyjnych strojów hiszpańskich, choć z pewnością znajdą się na tyle odważni, by właśnie w takich kreacjach wystąpić w tym najważniejszym dniu życia. Ale można poprzestać na dodatkach. Panna młoda może zdecydować się na bukiet czerwonych kwiatów, na czerwony kwiat wpięty we włosy zamiast tradycyjnego welonu lub… na wachlarz zamiast bukietu. Pan młody natomiast może przypiąć okazały czerwony kwiat do kieszeni marynarki.

Kwiaty

Tylko czerwone. Państwo młodzi już po wyjściu z kościoła powinni zostać obsypani czerwonymi płatkami zamiast ryżem czy monetami (albo i jednym, i drugim, dlaczego nie?). Stoły w sali weselnej też powinny być udekorowane krwistoczerwonymi kwiatami.

Upominki dla gości

Wachlarze dla pań, hiszpańskie kapelusze dla panów – i już wesele wygląda bardzo po hiszpańsku. Jeśli jesteście mieszaną, hiszpańsko-polską parą, pięknym gestem będzie też wręczanie gościom po parze Waszych narodowych chorągiewek.

Pierwszy taniec

Państwo młodzi mogą zamiast (lub oprócz) tradycyjnego walca odtańczyć taniec hiszpański, np. flamenco. Oczywiście przyda się kilka lekcji tańca. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, zawsze jest możliwość zaproszenia pary zawodowych tancerzy, by w tradycyjnych hiszpańskich strojach zademonstrowali w którymś momencie wesela kilka hiszpańskich tańców.

Hiszpańskie potrawy

Zbyt ryzykownie byłoby serwować na przyjęciu weselnym wyłącznie hiszpańskie potrawy – nie każda z babć czy cioć musi rozsmakować się w paelli czy gazpacho i zamiast nich wolałaby tradycyjny rosół lub grzybową, a potem schabowego. Można jednak spokojnie podać choć kilka hiszpańskich przystawek i sałatek. Z pewnością warto też zdecydować się na hiszpańskie wina – za przystępną cenę można kupić naprawdę dobre!

Hiszpańska muzyka

To najłatwiejsze do zorganizowania. Orkiestra czy didżej nie powinni oczywiście grać czy puszczać wyłącznie hiszpańskiej muzyki, ale niech w kilku kluczowych momentach wesela rozbrzmią dźwięki np. Bolera Maurice Ravela, Torreadora z opery Carmen, utwory Bebe czy Natalii Rodriguez…

Zdjęcie: love_K_photo/flickr.com/licencja CC BY-SA 2.0

Tagi: