Porady | Ślub  |  1 września 2015

Na tydzień przed ślubem

Do ślubu zostało już niewiele czasu. Teraz powinniście zajmować się więcej sobą i wyciszeniem, niż dalszą organizacją wesela.

Jeżeli bierzecie ślub konkordatowy lub kościelny, powinniście udać się do kościoła w celu ustalenia z księdzem ceremonii ślubnej oraz przebiegu mszy. Z organistą powinniście uzgodnić, jakie miałby zagrać utwory. Podczas wizyty spisujemy również akt ślubu w kancelarii parafialnej. Przy okazji można także pójść do spowiedzi. Jeżeli bierzecie ślub cywilny, te same czynności należy omówić z urzędnikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

Strój powinien być już gotowy, a wszelkie poprawki wykonane. Pamiętajcie, aby rozchodzić buty. Może się okazać, że będą uciskać. Jeżeli wiemy o tym wcześniej, możemy zawsze zabrać ze sobą jakąś zapasową parę.

Lista gości powinna być już zamknięta, tort weselny i kwiaty zamówione. To samo odnosi się do menu i alkoholu, który należy wybrać. Należy się upewnić, że wiemy, czym pojedziemy do ślubu oraz skontaktować się z kamerzystą i zespołem, czy pamiętają i dotrą w ten ważny dzień na ustaloną godzinę.

Zdjęcie: Parekh Cards/flickr.com/licencja CC BY-SA 2.0