Porady | Zaręczyny  |  4 września 2017

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Sesja narzeczeńska to doskonała forma uwiecznienia pięknych chwil i wspaniałych emocji towarzyszącym momentowi zaręczyn. Jeśli oświadczyny nie zostały uwiecznione na zdjęciach, to warto przemyśleć czy nie sprawić sobie, i być może bliskim, doskonałego nośnika emocji jakimi są zdjęcia.

Jak się przygotować? Nic prostszego! Przemyślcie jaki efekt chcielibyście uzyskać na zdjęciach. Czy mają być w pełnym słońcu czy może z zachodem w tle. Dostosujcie porę dnia do Waszych oczekiwań. Weźcie pod uwagę fakt zmiennej pogody, więc jeśli „taniec w deszczu” nie wchodzi w grę, to radzę skrupulatnie zapoznać się z prognozą.

Oprócz dobranego do Waszego pomysłu oświetlenia, nazwijmy je naturalnego, przemyślcie gdzie owe zdjęcia mają się odbyć. Sprawdźcie dostępność wybranej lokalizacji i czy o wybranej przez Was porze nie gromadzi się tam np. tłum turystów, no chyba, że to Wasze wymarzone tło…

Postarajcie się, aby cały obrazek był spójny. Stroje dobrane do pory roku i okoliczności. Nie starajcie się być kimś innym na siłę, to nigdy nie wypada naturalnie. W wybranej stylizacji musicie czuć się dobrze i w miarę swobodnie, to na pewno ułatwi Wam swobodne pozowanie przed obiektywem a fotografowi pracę.

Przećwiczcie pozy przed lustrem. Łatwiej będzie Wam powtórzyć je na sesji. Jeśli nie macie pomysłu na to jak pozować, zainspirujcie się podobnymi sesjami wyszukanymi w Internecie. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Przekażcie swoje oczekiwania fotografowi. Opiszcie jak chcielibyście wypaść na zdjęciach. Im więcej mu opowiecie, tym łatwiej będzie Wam współpracować i osiągnąć wymarzony przez Was efekt. Na pewno możecie liczyć na profesjonalne wskazówki, które ułatwią wszystkim pracę.

Co jeszcze? Nie zapominajcie o uśmiechu. To podstawa:)

Tagi: