Porady | Ślub | Zaręczyny  |  20 sierpnia 2017

Najlepszy miesiąc na ślub!

Sierpień i wrzesień przodują!

Najlepszy miesiąc na ślub? Jeśli brać pod uwagę nasz klimat – gwarancji dobrej pogody nie dostaniemy nigdy. W środku lata może być zimno i mokro, a mroźny założenia styczeń może nas zaskoczyć pięknymi słonecznymi dniami….

Zanim wybierzemy datę na ten niezapomniany dzień, w którym powiemy sakramentalne „tak”, zastanówmy się, co nam najbardziej się podoba, aby był to moment naprawdę magiczny …

Czy ma być to miesiąc z „r”, bo jesteśmy przesądne i wierzymy, że to gwarantuje szczęście Młodej Parze, a nawet chroni przyszłych potomków od wad wymowy tej litery?

Czy lubimy słońce, a ewentualny upał nam nie straszny?

Prawie 200.000 par co roku w Polsce staje przed tym dylematem, najwięcej decyduje się na dwa letnie miesiące, dzieląc się na zwolenników sierpnia lub września.

– Wybrałam sierpień bo zawsze marzyło mi się wesele w plenerze. I nam nadzieję, że uda mi się … W planach  zabawa do białego rana, puszczanie lampionów a do Kościoła pojedziemy  kabrioletem. Trzymajcie za nas kciuki 26 sierpnia! – mówi Monika, której sukienka z welonem czeka tylko na założenie

Sierpień do najpopularniejszy miesiąc ślubów, właśnie ze względu na pogodę. Jest też mnóstwo kwiatów i owoców do udekorowania sali. Jednak są i minusy. Wysokie temperatury potrafią być bardzo męczące, zwłaszcza gdy na sali weselnej nie ma klimatyzacji. Mogą też wystąpić problemy z  jedzeniem, które szybko może się psuć. Nie bez znaczenia jest też duże oblężenie: wymarzoną salę będziemy musieli zarezerwować z minimum z rocznym wyprzedzeniem. To też miesiąc urlopowy i wielu naszych gości może w tym czasie wyjechać.

– Oczywiście, że wrzesień: piękny miesiąc, jeszcze cieplutko, ale nie upalnie. Moi przyjaciele brali ślub rok temu w sierpniu i była to tragedia. Ponad 30 stopni, pot ciekł po plecach, nie mówiąc już o stole, który po godzinie był w opłakanym stanie. My nasz zaplanowaliśmy na 9 września. Wszyscy wrócą już z urlopów, więc z frekwencją też nie będzie problemu – mówi zapobiegliwa Wiktoria z Kielc

Polski wrzesień to często piękna pogoda. Nie jest już tak upalnie jak w lipcu czy sierpniu, ale wciąż jest ciepło, słonecznie i niezwykle przyjemnie. Dodatkowo- gdy państwo młodzi zdecydują się na podróż poślubną, czeka ich miła niespodzianka – wszystkie wyjazdy są tańsze, bo już po sezonie wakacyjnym.

Wasze zdanie? Jaki miesiąc będzie waszym ślubnym? Jest ich dwanaście do wyboru …

Tagi: