Porady  |  18 sierpnia 2017

Dacie temu wiarę?

Cena pierścionka zaręczynowego a długość związku!

Diamenty najlepszym przyjacielem kobiety? Jeśli przyznamy rację Marilyn Monroe, która tak śpiewała w 1953 roku w filmie „Mężczyźni wolą blondynki”, to musimy liczyć się z tym, że nasze narzeczeństwo lub późniejsze małżeństwo nie potrwają długo.

Do takich wniosków doszli naukowcy  z Uniwersytetu Emory w USA. Im droższy pierścionek zaręczynowy, tym szybciej para decyduje się na rozstanie, często dość burzliwe. Amerykańscy badacze analizowali sytuację 3 tys. małżeństw i porównali długość trwania związku z zaręczynowymi i ślubnymi wydatkami. Okazało się, że zakup niezbyt drogiego, jak na amerykańskie ceny zaręczynowego pierścionka odpowiada znacznie mniejszej liczbie rozwodów niż w przypadku osób, które zdecydowały się na droższą wersję. Podobnie rzecz ma się z wydatkami ślubnymi. Z badań wynika, że osoby, które wydały na wesele więcej niż 20 tys. dolarów (66 tys. zł), prawie czterokrotnie częściej się rozwodziły niż pary, które wybrały skromniejszy  ślub.

Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy przypuszczają, że stres związany ze ślubnymi wydatkami znacznie pogarsza relacje między partnerami. Kwestie finansowe odciągają uwagę nowożeńców od istotnych kwestii. Pieniądze często potrafią skłócić nawet najbardziej zakochane w sobie osoby.

Sama Marilyn Monroe z biżuterii z diamentami  miała tylko platynową obrączkę ślubną, prezent od męża – Joe DiMaggio,wysadzaną 35 oszlifowanymi brylantami i jak wiemy, nie przyniosła ona jej szczęścia w związku.

Czyli lepiej skromniej ale w większej harmonii? Co o tym myślicie?

Oferta Ślubne Niebo

Tagi: