Inspiracje | Scenariusze Zaręczyn | Zaręczyny  |  11 kwietnia 2017

Zaręczyny na dachu, by oczarować miejską dziewczynę

Żyjecie w mieście, które na co dzień nie zniewala Was urodą? W ten jeden szczególny wieczór chciałbyś jednak oszołomić wybrankę odkryciem, że może ono okazać się piękne? Jak najbardziej, rzecz jest do zrobienia. Musisz tylko pokazać swe miasto z zupełnie innej perspektywy. Co powiesz na jego widok niemalże z lotu ptaka? Nie, nie musisz wynajmować balonu. Wystarczy gościnny… dach.

Dach? Oczywiście! Spożyta na nim kolacja przy świecach pozostanie niezapomnianym wydarzeniem. Zwłaszcza, jeżeli ukoronuje ją wręczenie ukochanej pierścionka zaręczynowego. Jak sprostać zaręczynom na wysokościach?

Po pierwsze – idealna miejscówka na zaręczyny na dachu

To w zasadzie kluczowa sprawa: wybór dachu, na którym się oświadczysz. Oczywiście musi to być miejsce dostępne dla Was w wybrany przez Ciebie wieczór, a znalezienie takiego wcale nie należy do łatwych zadań. Dach Twojego własnego domu? Po pierwsze, zorientuj się, co na to administracja budynku. Po drugie, jeżeli już uzyskasz zgodę na odbycie romantycznej kolacji na dachu… sprawdź, czy na pewno chcesz z niej skorzystać. Może okazać się, że widok roztaczający się z wybranego miejsca nie należy do tak efektownych jak to sobie wymarzyłeś, a sam dach swym stanem zupełnie nie zachęca do rozgoszczenia się na nim.

Szukaj w takim wypadku dachu bardziej atrakcyjnego – np. takiego, na którym znajduje się ogród. Nie brakuje zielonych dachów m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdyni, Poznaniu i Warszawie. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy i w Twojej miejscowości znajdziesz takie miejsce, najpewniejszą informację otrzymasz w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Tam zorientujesz się również, na ile realne są Wasze zaręczyny na pięknie zagospodarowanym dachu, do kogo zwracać się o uzyskanie na to zgody. Szukaj wytrwale, a może nie tylko zjesz z ukochaną uroczystą kolację, ale zabierzesz ją na przechadzkę po podniebnym ogrodzie? Takie ekscesy możliwe są do zrealizowania np. na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ale nie tylko tu!

Zdjęcie z dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

W Warszawie znajdziesz również dachy, na których będziecie mogli o zmierzchu podziwiać kończące swą pracę pszczoły. Jak je zlokalizować? Szczegółów dowiesz się od miejskiego pszczelarza Kamila Baja, który swymi pracowitymi podopiecznymi zasiedla dachy stolicy. Pomoże Ci wejście na stronę Pszczelarium: KLIK!

Po drugie: sięgnij po wsparcie!

Jeżeli kolacja ma być idealna, nie wahaj się wezwać posiłków. Oczywiście wcześniej musisz zadbać o catering i dobór potraw według pewnego klucza: niech będą to te, którym Twoja pani się nie oprze, nawet mimo spóźnionej pory. Ale catering to nie wszystko! Na dachu winien czekać pięknie nakryty stolik, no i profesjonalista, który zadba o to, byście jedli luksusowo i mieli zawsze pełne kieliszki. Nie stać Cię na wynajmowanie kelnera? Dogadaj się z przyjacielem, który podejmie się wystąpienia w roli obsługującego Waszą ekskluzywną imprezę dla dwojga. Na pewno będziesz mógł się odpłacić jakąś przysługą, poza tym – od tego przecież są przyjaciele. Znajdziesz wsparcie na pewno, gdy zdradzisz rangę wydarzenia.

Zorientuj się też, czy wśród Twych przyjaciół nie ma osób gotowych oprawą muzyczną na żywo uświetnić ten wieczór. Jeżeli nie uda się znaleźć w tym zakresie wsparcia, postaraj się o dyskretnego didżeja. Wcześniej przygotuj odpowiednią wiązankę jej ukochanych romantycznych piosenek.

Pamiętaj, że oświadczyny warto udekorować pierwszym tańcem narzeczonych. Przecież przed Wami tak ważny taniec weselny! Wstępne przymiarki ponad rozjarzonym światłami miastem, pozostaną w Was jak najpiękniejsze wspomnienie: bez świadków, pod gwiazdami, tylko Wy dwoje – czy to nie piękny wstęp do „już na zawsze razem”?

 

Tagi: