Inspiracje  |  18 grudnia 2016

Greenery – kolor roku 2017 według Pantone

Pewnie do wielu z Was dotarła już informacja, że kolorem roku 2017 wg Pantone został kolor „greenery”. Świeża, energetyczna, zielona barwa w krótkim czasie zdążyła zebrać rzeszę fanów oraz podobnej wielkości grupę przeciwników. Zobaczcie, o co tyle zamieszania.

Od 1999 roku Instytut Kolorów Pantone wybiera barwę, na której będą opierać się trendy w nadchodzącym roku. W 2017 będzie to „greenery”. Kolor, który kojarzy się nie tylko z wybuchem wiosny i nowym życiem budzącym się po zimie, ale także z nadzieją na zmiany. W ten sposób Pantone odnosi się do obecnej sytuacji politycznej na świecie i wciąż pogłębiających się podziałów. Wieloznaczeniowość tego koloru jest bardzo dobrze wyczuwalna. W odbiorze jest tak samo ożywczy, jak i trudny. Powoduje wiele zamieszania, co, jak widać, świetnie łączy się z przekazem instytutu i stanowi idealny materiał do wywołania dyskusji. Tym bardziej że co roku komunikat Pantone odnośnie koloru roku na moment przyciąga uwagę wszystkich.

greenery
Zacznijcie przyzwyczajać się do zieleni „greenery”, bo niebawem zobaczycie ją na wielu półkach sklepowych i to niekoniecznie na dziale warzywnym 😉

Tagi: