Porady  |  8 grudnia 2016

Jak się ubrać na zaręczyny? Poradnik dla narzeczonego

Nie ma znaczenia, czy planujecie zaręczać się oficjalnie, w obecności Waszej rodziny i przyjaciół, czy chcecie uczynić z tego ważnego momentu bardziej intymną uroczystość – jest to wyjątkowe wydarzenie i wymaga stosownego stroju.

Zaręczyny to nie tylko ważny moment w Waszym życiu, ale także spory stres – i to dla obu stron. Spośród wielu rzeczy, o których trzeba wówczas pamiętać, strój jest często tą, którą zostawiamy na ostatnią chwilę. Tymczasem – gdy przyszły narzeczony złamie dress code, ubierze się niestarannie lub nieadekwatnie do sytuacji, może się ona stać dla niego bardzo kłopotliwa i krępująca. Na jaki strój powinien się zdecydować? Wiele zależy od formy, jaką przybiorą same zaręczyny, od zebranego grona gości, miejsca i własnego stylu przyszłych narzeczonych. Czy zawsze musi to być oficjalny strój? Niekoniecznie. Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Zaręczyny – jak powinien ubrać się narzeczony?

Wydawać by się mogło, że u mężczyzny kwestia ubioru jest jasna. Otóż nie tak do końca. Biorąc pod uwagę przyzwyczajenia panów i niechęć do zmian, sprawa może być skomplikowana. Warto zatem wyjść od postawienia sobie pytania, co najczęściej nosisz i w czym dobrze się czujesz. Jeśli Twoim znakiem rozpoznawczym jest garnitur, bo np. wymaga tego praca, głupio będzie, jeśli na zaręczyny włożysz coś mniej oficjalnego. Jeżeli jednak wszyscy w otoczeniu wiedzą, że garniturów nie cierpisz, źle się w nich czujesz i jedyny, który masz w szafie, pamięta czasy matury lub gorzej – bierzmowania, zastanów się, czy naprawdę chcesz go włożyć. W końcu oprócz tego, że stał się za mały już kilka dobrych piw temu, może się okazać, że będziesz się w nim czuł mało swobodnie, a dzień Twoich zaręczyn będzie kojarzył Ci się z egzaminem.

Zobacz także: Jak się ubrać na zaręczyny? Poradnik dla narzeczonej [link]

Garnitur zatem nie jest konieczny. Wypadałoby jednak włożyć elegancką (czyli nie flanelową) koszulę. Na tę okazję lepiej odpuścić sobie dresy lub ulubione jeansy z dziurami i wybrać coś nieco bardziej formalnego. Jeśli nie najlepiej czujesz się w doborze kolorów, postaw na klasykę – granat będzie odpowiedni.

Eleganckie buty są obowiązkowe. Odpadają wszelkie adidasy, trampki, nie mówiąc o sandałach. Tym razem postaw na oficjalne skórzane. Skarpetki powinny być dobrane kolorem do spodni, bawełniane (nie frotte) i dobrej jakości.

Męski strój na zaręczyny – a jakie kolory się zdecydować?

Jeśli chodzi o kolorystykę męskiego stroju zaręczynowego, odradzamy czerń i smutne kolory. Jeśli spodnie są ciemne, dobrze będzie włożyć koszulę w jasnych barwach. Zdecydowane, mocne kolory mogą pojawić się na dodatkach np. krawacie lub skarpetkach (to dla tych modowo zaawansowanych).

Pamiętajcie, że najważniejsze to pozostać sobą, tylko w tej najlepszej wersji!

Tagi: