Inspiracje  |  6 stycznia 2017

Teneryfa: wyspa wiecznej wiosny

W podróż poślubną na Teneryfę warto pojechać, gdy u nas panuje jesień, zima lub przedwiośnie. Będzie to bardzo miła zmiana klimatu, ponieważ na Teneryfie (zwłaszcza na południu) temperatura przez cały rok wynosi ok. 25 stopni i zwykle jest tam słonecznie (dlatego Teneryfa zwana jest wyspą wiecznej wiosny).

A jeśli bierzecie ślub w okresie bożonarodzeniowym lub noworocznym, koniecznie weźcie pod uwagę możliwość wyjazdu w podróż poślubną właśnie tam. Bo udział w karnawale na Teneryfie to naprawdę niezapomniane przeżycie. Karnawał jest obchodzony bardzo hucznie, są dziesiątki imprez, zabaw, wybory królowej karnawału i przemarsze ulicami miast.

Co można robić na Teneryfie oprócz opalania się i uprawiania sportów wodnych? Oto lista miejsc, które warto zobaczyć.

Loro Park

Loro Park (na zdjęciu) to wielki park zoobotaniczny na północy wyspy. Można tu spotkać zwierzęta z wielu zagrożonych wyginięciem gatunków i imponujące tropikalne rośliny. Żyją tu m.in. małpy, żółwie, aligatory, tygrysy i tysiące egzotycznych ptaków. Jest potężne akwarium dla rekinów oraz dla ork – tzw. orkarium – a także pingwinarium. Niebywałą atrakcją tego miejsca są pokazy tresury oraz występy delfinów, lwów morskich i papug.

Guimar

Miasto w zachodniej części wyspy słynące z piramid, niemal identycznych jak te w Egipcie czy Ameryce Południowej.

Górska wioska Masca na Teneryfie. Fot. za: pixabay.com/pompi

Górska wioska Masca na Teneryfie. Fot. za: pixabay.com/pompi

Masca

Wioska położona na wysokości ok. 600 m n.p.m., między górskimi wąwozami. Już sama w sobie bardzo malownicza, a znajdujące się w niej punkty widokowe, z których można podziwiać wąwozy, ostre wzniesienia i urwiska, sprawiają, że jest to chyba najpiękniejsze miejsce na wyspie.

Klify Teno

Robią ogromne wrażenie – skały o wysokości do 800 metrów, spadające pionowo w wodę. Najlepiej podziwiać je z łodzi lub statku – kursują regularnie z pobliskiego miasteczka Los Gigantes.

Masyw Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii o wys. 3718 m n.p.m. Fot. za: pixabay.com/jordi_martos

Masyw Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii o wys. 3718 m n.p.m. Fot. za: pixabay.com/jordi_martos

Góry Anaga i nie tylko

Cała wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, dlatego teren jest tam w większości górzysty. Największe masywy to Adeje, Anaga i Teno. W górach jest mnóstwo miejsc o robiącym niesamowite wrażenie krajobrazie księżycowym, tak pięknym, że kręcono tu sceny do wielu sławnych filmów (np. do „Gwiezdnych wojen”). Najwyższy szczyt Teneryfy (a zarazem całej Hiszpanii) nazywa się El Pico del Teide, jest wulkanem i ma wysokość 3718 m n.p.m. Otacza go wielki park krajobrazowy.

Drago, czyli Smocze Drzewo

Znajduje się w otoczeniu winnic w miejscowości Icod. To drzewo ma ponad tysiąc lat, wysokość 15 metrów i średnicę pnia 6 metrów. Ma bardzo ciekawe wzory na korze i mocno splątane gałęzie, a jego sok, zwany smoczą krwią, w kontakcie z powietrzem zmienia kolor na czerwony. Warto je zobaczyć, a potem pospacerować po winnicach i oczywiście udać się na degustację win.

Plaża w El Medano. Fot. za: pixabay.com/neufal54

Plaża w El Medano. Fot. za: pixabay.com/neufal54

Plaże

Plaże na Teneryfie służą nie tylko do opalania się, lecz także do podziwiania, a to dlatego, że mają najróżniejsze kolory. W Puerto de la Cruz znajdziemy plażę Jardin, która jest… czarna. W El-Medano plaża jest ciemnoczerwona, są jeszcze plaże w kolorze siwym, szarym i szaro-żółte. Ciekawa plaża jest w San Andres, bowiem jest całkowicie sztuczna, piasek na nią został sprowadzony z Sahary.

Co myślicie o Teneryfie jako celu Waszej podróży poślubnej?

Tagi: