Ślub  |  19 stycznia 2017

O tym mówimy: Eleganckie i piękne sale weselne

Jak powinny wyglądać eleganckie wnętrza idealne do zorganizowania wesela? Na co zwracać uwagę, wybierając salę weselną? O tym rozmawiała dziś Paulina Komorowska w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2. A my podrzucamy przykłady najpiękniejszych, wzorcowych sal weselnych!

Wszyscy dobrze wiemy, że wybór sali na przyjęcie weselne to bardzo ważna sprawa, którą należy zająć się już na samym początku przygotowań do ślubu. Miejsce, które wybierzemy, w pewnym sensie nada charakter całej zabawie – może zainspirować do wyboru stylu imprezy, motywu przewodniego, typu dekoracji, upominków dla gości, strojów, a nawet menu! Może przesądzić o tym, czy goście będą zadowoleni z zabawy, czy niekoniecznie. Dlatego znalezienie odpowiedniej sali to często pierwsze z długiej listy zadań, jakiego podejmują się narzeczeni.

Jak jednak dobrze się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę oprócz ceny i dostępnego terminu? Właśnie o tym, czym się kierować przy wyborze „idealnej sali weselnej”, opowiadała nasza reprezentantka – Paulina Komorowska – w czwartkowym „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2. Idealna sala – jak przekonywała Paulina – musi pasować do ogólnej koncepcji ślubu i wesela, być we właściwym stylu i pomieścić odpowiednią liczbę osób. Nie może być ani za mała, ani za… duża! Powinna mieć odpowiednie zaplecze, wyposażenie i infrastrukturę, jakiej sobie życzymy (klimatyzacja, wystarczająca liczba stołów, obrusy itd.; plac zabaw, parking dla gości, pokoje dla osób przyjeżdżających z daleka i in.). Niezwykle ważne jest także najbliższe otoczenie sali weselnej! A przede wszystkim… sala na Wasze wesele musi mieć to coś!

W programie pokazaliśmy przykłady szczególnie eleganckich sal, miejsc, które spełniają najwyższe standardy i mogą uchodzić za idealne na wesele. Oto ich lista:

Amber Room

http://www.amber-room.pl/

Fot. za: amber-room.pl

Fot. za: amber-room.pl

Ten piękny, zabytkowy pałac mieści się w samym centrum Warszawy, tuż przy Alejach Ujazdowskich. Kunsztowne wnętrza robią niesamowite wrażenie i są idealne na eleganckie, stylowe wesela. Dodatkowym atutem pałacu jest rozległy ogród z widokiem na Park Ujazdowski, wymarzony na wesele plenerowe oraz sesję zdjęciową. Co więcej, wykwalifikowana obsługa pomaga narzeczonym na każdym etapie, przygotowując razem z nimi wesele marzeń z idealnie skomponowanym menu, świetnie dobranym winem oraz wyśmienitymi drinkami.

Amber Room pomieści 120 osób w ustawieniu zasiadanym. Warto też zwrócić uwagę na wybitne osiągnięcia szefa kuchni  – Roberta Skubisza. Dzięki jego umiejętnościom i niesamowitemu kunsztowi kulinarnemu Amber Room  uzyskał „4 sztućce” w przewodniku Michelin, a w konkursie Poland Best 100 Restaurant –  tytuł „Najlepszej Restauracji 2016 roku”.

Fot. za: amber-room.pl

Fot. za: amber-room.pl

Hotel Bellotto

http://www.hotelbellotto.pl/

Fot. za: hotelbellotto.pl

Fot. za: hotelbellotto.pl

Hotel Bellotto usytuowany jest na warszawskiej Starówce. W murach XVI wiecznego pałacu znajdziecie siedem wyjątkowych eleganckich sal pałacowych, które idealnie wpiszą się w wizję stylowego, klasycznego wesela, na którym może bawić się nawet 200 osób. Najbardziej reprezentacyjna – Sala Kolumnowa – robi niesamowite wrażenie dzięki kunsztownym zdobieniom, kominkom i strzelistym kolumnom oraz dekoracyjnym żyrandolom. Po zabawie można odpocząć w jednym z pięknych pokoi hotelowych.

Fot. za: hotelbellotto.pl

Fot. za: hotelbellotto.pl

Royal Hotel****

http://www.royalhotel.pl/

Fot. za: royalhotel.pl

Fot. za: royalhotel.pl

Royal Hotel**** znajduje się w Modlinie, w niedalekiej odległości od lotniska, co jest szczególnie przydatne, jeśli Wasi goście przylatują na Wasze wesele samolotem. Jego wyjątkowość podkreśla położenie – obiekt znajduje się w otoczeniu Twierdzy Modlin. Zarówno wnętrza, jak i najbliższe otoczenie mają niepowtarzalny charakter, który pozwala na zorganizowanie niezapomnianego wesela i wspaniałej sesji zdjęciowej. Do dyspozycji jest sala bankietowa oraz pokoje, dzięki czemu nie będziecie musieli głowić się nad noclegami, a także wykwalifikowana obsługa, która pomoże zorganizować wesele tradycyjne lub… całkiem nietradycyjne, według Waszego autorskiego pomysłu.

Fot. za: royalhotel.pl

Fot. za: royalhotel.pl

Ogród zamiast sali, czyli wesele w plenerze

http://www.rajt.pl/

Fot. za: rajt.pl

Fot. za: rajt.pl

A co, jeśli marzy nam się wesele w plenerze? Eleganckie garden party, wesele botaniczne lub rustykalne? Zorganizowane wśród zieleni, w ogrodzie pałacowym czy nad jeziorem – takie uroczystości i imprezy wyglądają po prostu bajkowo. No i również w naszym kraju stają się coraz modniejsze. W przypadku wesel plenerowych zasady organizacji są podobne, co w przypadku imprez w salach weselnych, ale należy zadbać o kilka dodatkowych szczegółów, z których najważniejszym jest chyba pogoda. W polskich warunkach nie powinniśmy przecież liczyć na bezwzględnie dobrą aurę. Lepiej zaopatrzyć się w namiot, w którym rozstawione zostaną stoły i przygotowany zostanie parkiet. Taki namiot to też świetny sposób na zorganizowanie wesela z dużą liczbą gości. Nie wyklucza pięknej stylizacji, eleganckich dekoracji i gustownie dobranych szczegółów. W ich doborze powinna pomóc firma dostarczająca namioty, jak choćby specjalizująca się w weselach plenerowych firma RAJT – hale namiotowe i wyposażenie. Jej specjaliści nie tylko dowiozą i rozstawią namioty, ale doradzą ws. dekoracji, doboru stołów i krzeseł (mają choćby w swej ofercie modne ostatnio chiavari) oraz zadbają o bezpieczeństwo używania tego wszystkiego.

Fot. za: rajt.pl

Fot. za: rajt.pl

I jak Wam się podobają te przykłady eleganckich sal weselnych?

Tagi: