Porady  |  21 stycznia 2015

Masaż erotyczny

Masaż erotyczny pomaga się zrelaksować, zbliża partnerów i działa podniecająco. Nauczcie się go robić – to naprawdę nie jest trudne, a może urozmaicić Wasze życie erotyczne. Nie obawiajcie się, że przez brak doświadczenia można w ten sposób zaszkodzić partnerowi lub partnerce – masaż relaksujący bądź erotyczny może zrobić każdy, specjalistyczne umiejętności wymagane są tylko do masażu rehabilitacyjnego. Zaszkodzić można, jeśli mocno masuje się kręgosłup bądź okolice nerek. A tego masaż erotyczny nie wymaga.

Krok 1: masaż barków i karku

To może samo w sobie nie jest zbyt erotyczne, jednak prowadzi do zrelaksowania ukochanej osoby, a tym samym do wzrostu jej libido i wzmocnienia doznań erotycznych. Masaż barków powinien być dość mocny. Ugniataj je między kciukiem a resztą palców, drap i… lekko gryź. Gryzienie to wspaniała technika masażu, zwłaszcza karku. Jest niezwykle przyjemne dla partnera, a poza tym powoduje żywszy przepływ krwi w mięśniach i w ten sposób „wypłukuje” z nich stres i zmęczenie. Jeśli gryziesz kark i barki, wspomagasz też dopływ krwi do mózgu. Można pogryźć również resztę pleców, tylko uwaga: wcześniej zadbajcie o to, by w pomieszczeniu było ciepło, inaczej łatwo o przeziębienie.

massage-therapy-1584711_1920Krok 2: masaż pupy

Pośladki masujemy również mocnymi ruchami – zaciskamy je i rozchylamy na przemian. To bardzo ważny punkt w masażu erotycznym, gdyż zarówno kobiety, jak i mężczyźni mocno reagują na pobudzanie tej strefy. Można lekko podszczypywać pośladki, a także je drapać. Fajnym miejscem do lekkiego ugniatania palcem jest koniec kości ogonowej – wiele osób bardzo to lubi. Natomiast z gryzieniem pupy należy uważać, gdyż nie każdemu sprawia to przyjemność. Spróbuj i zapytaj partnera lub partnerkę, czy to mu (jej) odpowiada.

Krok 3: masaż stóp

Na podeszwach stóp zlokalizowane są punkty seksualnej stymulacji, zatem nie można pominąć i tej części ciała. Starannie, kolistymi lub ósemkowymi ruchami palców, masujemy podbicie, śródstopie, palce i pięty. Jeśli chodzi o siłę nacisku, najlepiej zapytać masowaną osobę, jaka jest odpowiednia: zbyt lekki masaż może łaskotać, zbyt mocny sprawiać dyskomfort, a nawet ból. Masujemy też wierzchnią część stopy.

Krok 4: masaż piersi

Nie, to nie jest zarezerwowane dla kobiet! Mężczyźni też uwielbiają pieszczoty okolic sutków. Masujemy je kolistymi ruchami: prawą pierś zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewą – w kierunku przeciwnym. Panie mogą masować Panów dość mocno (ale z wyczuciem), natomiast Panowie powinni zacząć od lekkiego masażu i ewentualnie potem zwiększać siłę nacisku. Oczywiście ssanie i lekkie kąsanie sutków są jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem że partner (partnerka) to lubi. A prawie wszyscy lubią!
Na koniec praktyczna wskazówka: dobrze jest kupić olejek do masażu. Idealny olejek jest śliski, ale nie lepki i ma niezbyt intensywny zapach (mocny aromat może drażnić niektóre osoby). Poza tym Panie przed masowaniem partnera powinny zdjąć wszelkie bransoletki oraz pierścionki z dużymi ozdobami.

Miłych wrażeń!

Tagi: