Porady  |  24 stycznia 2017

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto ją zrobić?

Jeśli już się zaręczyliście i zaczynacie myśleć o ślubie, to znaczy, że przyszedł czas na fotograficzną sesję narzeczeńską. Podpowiemy, dlaczego warto ją zrobić i podrzucimy kilka pomysłów, które mogą Was zainspirować w czasie planowania własnej.

Standardem jest, że tuż po ślubie młoda para umawia się z fotografem na sesję ślubną. W końcu emocje, piękne stroje oraz przygotowane na tę okoliczność detale zasługują na uwiecznienie. Troszkę mniej oczywiste, choć coraz bardziej popularne, jest organizowanie sesji narzeczeńskiej. Ale właściwie czemu odpuścić sobie uwiecznienie tego radosnego momentu życia, skoro wokół panuje przekonanie, że po ślubie będzie już tylko gorzej? My oczywiście w to nie wierzymy. Bliższa jest nam teoria, że razem jest lepiej, ale do sesji narzeczeńskiej zachęcamy. Z trochę innych powodów. Oto one.

Będziecie czuć się swobodniej w dniu ślubu

Popracujecie ze swoim fotografem, poznacie się, zobaczycie, czy jego styl pracy Wam odpowiada i będziecie mieć próbkę jego możliwości w postaci zestawu zdjęć. Poza tym, jeśli nie przywykliście do życia w blasku fleszy, nastawicie się odpowiednio i łatwiej będzie Wam zachowywać się naturalnie w dniu ślubu.

Będziecie mieć wspaniałą pamiątkę

Przeglądając zdjęcia ze wspólnych wyjazdów, spacerów, a nawet zrobione na szybko selfie, przypominamy sobie, jakie towarzyszyły nam wtedy uczucia. Tuż po zaręczynach na pewno są one niesamowite, dlatego mając zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, w każdej chwili będziecie mogli przywołać cudowne wspomnienia.

Możecie wykorzystać je w save the date czy zaproszeniach albo urządzić pokaz podczas wesela

Wiele par zastanawia się, czy nie wykorzystać swoich zdjęć np. na zaproszeniach. Jeśli decydujecie się na takie rozwiązanie, musicie zadbać o to, by Wasze zdjęcia były dobrej jakości. I tutaj przydaje się sesja narzeczeńska.

Przeżyjecie razem cudowne chwile

Będziecie razem kilka godzin, w których będziecie musieli skupić się tylko na sobie, w być może nie spotykany dla Was sposób, a doświadczony fotograf z łatwością uchwyci chemię między Wami. Poza tym – samo wymyślanie tematu sesji to będzie świetna rozgrzewka przed planowaniem wesela, tak więc… nie obijajcie się.

Fotografie możecie wykorzystać jako prezent dla rodziców

W innym wypadku spędzilibyście długie godziny na wymyślaniu prezentu. W tej sytuacji wystarczą ładne ramki 🙂

I co Wy na to? Przekonały Was te argumenty? A oto porcja pomysłów na zaaranżowanie takiej sesji.

Tagi: