Porady  |  28 kwietnia 2015

Strój pana młodego

Strój Pana młodego to wyjątkowe wyzwanie. Przede wszystkim musi pasować do stroju panny młodej a ta przeważnie nie chce zdradzić jaką sukienkę założy w dniu ślubu. Pan młody opiera więc swoje decyzje o sugestie wybranki.

‚Diabeł tkwi w szczegółach’ i w tym przypadku są to dodatki do stroju pana młodego: kamizelka, mucha, musznik, krawat, butonierka. Dzięki tym dodatkom można powiązać ze sobą obydwie kreacje.

Wiele salonów proponuje już gotowe kompozycje strojów ślubnych dla młodej pary. Jeśli nawet młodzi nie zdecydują się na wybrane propozycje salonu to warto jest zainspirować się jakie elementy stroju występują naprzemiennie.

Mężczyźni mogą wybierać pomiędzy garniturem ślubnym, frakiem, smokingiem lub surdutem, jednak istotne aby pan młody wyglądał odświętnie i zdecydowanie odróżniał się od pozostałych mężczyzn.

Podczas przymiarki marynarki należy zwrócić szczególną uwagę na długość rękawów oraz na ułożenie materiału na plecach i w okolicach pach (materiał nie może się fałdować). Podczas przymiarki spodni istotna jest długość (spodnie nie mogą opierać się o buty) a także ułożenie w pasie i na pośladkach.

Dobrze jest zrobić próbę zagniecenia – róg marynarki lub nogawkę spodni trzeba mocno ścisnąć w dłoni i potrzymać chwilę – potem okaże się czy materiał bardzo się gniecie.

 

Zdjęcie: unsplash.com