Porady | Ślub  |  26 kwietnia 2015

Video reportaż

Poszukiwania dobrego kamerzysty dobrze rozpocząć na 5-7 miesięcy przed ślubem. Jeżeli mamy poleconego kamerzystę, powinniśmy szybko się z nim spotkać i zarezerwować odpowiedni termin.Gdy wybieramy kamerzystę z ogłoszenia, należy się upewnić jakim sprzętem dysponuje i obejrzeć kilka jego filmów.

Obecnie kamerzysta powinien posiadać dobrej klasy kamerę cyfrową z odpowiednimi lampami oraz komputer do celów montażowych. Czasami kamerzysta dysponuje dwoma kamerami lub dwie osoby nagrywają tą samą sytuację z dwóch różnych ujęć.

Dobrze się spotkać z kamerzystą odpowiednio wcześniej i ustalić oczekiwania wobec filmu. Film może być zrobiony ze specjalnym podkładem muzycznym, wybranym przez młodych, wstawkami zdjęć lub kawałków filmów z młodości oraz ewentualnymi odpowiednimi przejściami ze sceny do sceny. Materiał filmowy powinien zawierać błogosławieństwo Pary Młodej, przejazd młodych do kościoła, ceremonię zaślubin oraz wszystkich uczestników ceremonii, powitanie w domu weselnym, pierwszy toast, pierwszy taniec, wjazd tortu i oczepiny.

Fajnym i niezapomnianym elementem są również wypowiedzi gości podczas wesela, dotyczące młodych, ich poznania lub znajomości z gośćmi. Kamerzysta sam montuje film i decyduje co zostawić a co ewentualnie wyciąć.

Dobrze nakręcony film jest doskonałą pamiątką z uroczystości i powtórne jego oglądanie za kilka lat przypomni Młodym uroczyste i niezapomniane chwile.

Zdjęcie: Trevor Leyenhorst/flickr.com/licencja CC BY-SA 2.0