Porady | Ślub  |  30 marca 2015

Fryzura ślubna

W tak wyjątkowym dniu jakim jest dzień ślubu ważne jest aby czuć się dobrze i odświętnie. Poza strojem – odpowiednia fryzura ma kluczowe znaczenie.

Jeśli pan młody nosi krótką fryzurę, powinien obciąć włosy dwa tygodnie przed ślubem. W dniu ślubu może odwiedzić fryzjera – lub nie. Wszystko zależy od długości, typu włosów i oczekiwanej fryzury. Zazwyczaj wystarcza umycie i ułożenie włosów w domu. Czasem panowie utrwalają fryzurę żelem lub lakierem do włosów. Oczywiście wszystko z umiarem.

Panowie, którzy mają braki w owłosieniu i na co dzień nie kamuflują się z tym – nie powinni tuszować braków w dniu ślubu.

Fryzura panny młodej to już majstersztyk. W komfortowej sytuacji są panie, które mają ładne i dobrze układające się włosy. Gorzej jeśli włosów jest bardzo dużo (i są ciężkie) lub jeśli są przerzedzone i cienkie.

O fryzurze ślubnej panna młoda powinna pomyśleć minimum rok wcześniej zwłaszcza, jeśli jest w trakcie zapuszczania włosów. Pod okiem doświadczonego fryzjera włosy będzie można w tym czasie doprowadzić do porządku. Podobnie sytuacja wygląda z kolorem włosów. Diametralne zmiany tuż przed ślubem mogą być nieodwracalne w skutkach.

Zazwyczaj panna młoda pokazuje fryzjerowi w katalogu jaką chciałaby mieć fryzurę. Niestety nie zawsze dany typ fryzury będzie pasował, dlatego warto jest zrobić tzw. fryzurę próbną. Jeśli zajdzie taka konieczność można wykonać więcej prób, ale jest to kosztowne (być może warto wtedy pomyśleć o zmianie fryzjera). Fryzura próbna pozwoli też na sprawdzenie, ile czasu zajmuje jej wykonanie i jak dobrze się trzyma.

W dniu ślubu panna młoda musi zarezerwować sporo czasu i cierpliwości na wizytę. Trzeba zabrać ze sobą wszystkie dodatki do włosów i welon.

Zdjęcie: unsplash.com