Inspiracje | Ślub  |  31 marca 2015

Wesele – w jakim stylu?

Styl klasyczny

Ładny kościół, najlepiej dosyć popularny, znana restauracja lub dom weselny oraz modny samochód. W przypadku stylu klasycznego należy kierować się zasadą: modne oraz popularne tu i teraz. Podobnie jak pokolenie wcześniej, nasi rodzice starali się realizować swoje plany weselne w oparciu o tą samą zasadę – dziś i my kontynuujemy tradycję, choć obecnie obowiązują już inne trendy niż kilkadziesiąt lat temu.

Styl romantyczny

Dworek, pałacyk oraz bryczka lub oldsmobile – to cechy stylu romantycznego. Impreza powinna odbyć się w okresie wiosenno-letnim. Wszystko wtedy dookoła kwitnie i stwarza nastrój miłej, romantycznej atmosfery. Ślub najlepiej w małym, kameralnym i starym kościele.

Styl wiejski

Na takie wesele najlepiej pasuje karczma lub zajazd, gdzieś pod miastem lub na wsi. Oprawa ma charakter ludowy, począwszy od wyboru sukienki i samochodu, poprzez odpowiednie dobranie wystroju sali – która nie powinna być zbyt nowoczesna. Na stołach powinny znajdować się tradycyjne polskie dania – w tym kaszanka, kiełbasy, noga z dzika lub świni. Jeśli tylko pogoda dopisze – można też urządzić wesele na wolnym powietrzu.

Obiad w restauracji

Impreza najczęściej trwa od 3 do 6 godzin i ma charakter bardziej biesiadny. Obejmuje obiad, deser i zimne przekąski. Przebieg wesela jest bardziej spokojny, choć tak samo wznoszone są toasty z głośnym ‚sto lat’. Podczas obiadu może towarzyszyć muzyka w tle.

Zdjęcie: unsplash.com

Tagi: