Porady | Ślub  |  12 kwietnia 2015

Lista prezentów ślubnych

Tworzenie listy prezentów ślubnych staje się obecnie bardzo popularne. Coraz więcej par tworzy więc własne listy prezentów ślubnych a coraz więcej firm i sklepów pomaga je tworzyć i realizować. Z praktycznego punktu widzenia jest to też doskonałe rozwiązanie:

  • my dostajemy co chcemy i co nam jest potrzebne
  • nasi goście nie muszą się zastanawiać co kupić, a jest to dla nich trudny wybór a czasem ogromne wyzwanie
  • nie dostajemy nietrafionych a co ważniejsze zdublowanych prezentów

Przygotowanie przez nas list prezentów ślubnych jest uprzejmym gestem w stosunku do zaproszonych gości oraz pomaga im zaoszczędzić czas. Lista prezentów daje możliwość podarowania Młodej Parze prezentów potrzebnych, a także wymarzonych.

Zaproszeni goście zazwyczaj się nie znają i nie mogą między sobą ustalić, jakie prezenty mają kupić, zresztą byłoby przy tym bardzo dużo zamieszania. Tworząc listę należy pamiętać, aby znalazły się na niej produkty w różnych przedziałach cenowych. Na liście powinno znaleźć się więcej prezentów niż zaproszonych gości. Jedna osoba może kupić kilka produktów, jak też złożyć się z grupą przyjaciół na jeden większy podarunek. W praktyce możemy spotkać kilka sposobów tworzenia i wykorzystania listy prezentów ślubnych.

Lista przy pomocy świadków

Para Młoda tworzy swoją własną listę prezentów z zaznaczeniem obok przedmiotu ceny i miejsca zakupu, dodatkowo może być podany symbol produktu. Na przygotowanej liście dodatkowo należy umieścić kontakt telefoniczny lub mailowy do osoby odpowiedzialnej za listę (najczęściej jest nią świadkowa). Tak przygotowaną listę wręczamy wyznaczonej osobie.

Lista w dużych centach handlowych

Wiele centrów handlowych ma swoje własne punkty obsługi, w których jest możliwość stworzenia własnej listy prezentów ślubnych. Im większy sklep tym lepiej. W eleganckich salonach wybrane rzeczy są wpisywane na specjalną listę z ich nazwiskami. Narzeczeni otrzymują specjalne bileciki, które powinni włożyć w zaproszenia ślubne. Na bileciku znajduje się informacja z nazwą sklepu, adresem, telefonem i godzinami otwarcia sklepu. Do zaproszeń można dołączyć karteczkę informującą o liście prezentów ślubnych. Realizując listę prezentów ślubnych w jednym miejscu umożliwiamy zaproszonym gościom pełną dyskrecję – obsługa sklepu wykreślając prezent z listy nie zanotuje kto był jego nabywcą. Często młodzi mogą otrzymać od sklepu dodatkowy rzeczowy prezent, bon zakupowy albo rabatowy na zakup kolejnych produktów.

Listy internetowe

Od niedawna obecnym ale równie popularnym sposobem jest tworzenie list z prezentami przy pomocy Internetu. Zapisując swoje dane na stronie – możemy stworzyć własną listę prezentów. Dodatkowo w każdej chwili możemy listę edytować, a kiedy będzie potrzeba skasować. Zaproszeni goście po otrzymaniu kodu dostępu mają możliwość obejrzenia listy, jak również odznaczenia wybranego prezentu.

Pasaże internetowe

Pasaż internetowy to internetowy odpowiednik listy w centrum handlowym z tą tylko różnicą, że zakup nie wymaga wychodzenia z domu. Wybierając taki sposób należy jednak mieć na uwadze ilu z naszych zaproszonych gości ma obecnie możliwość zakupów przez Internet. Dodatkowo konieczne jest aby Młoda Para wskazywała na produkty z zaufanych sklepów internetowych aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo transakcji.

 

Zdjęcie: pixabay.com