Porady  |  20 stycznia 2017

Czy jemu na Tobie zależy?

Jak rozpoznać oznaki prawdziwego zaangażowania na wczesnym etapie znajomości? Skąd możemy wiedzieć, czy naszemu nowemu partnerowi naprawdę na nas zależy? Oto kilka podpowiedzi.

Czy jemu na mnie zależy? To pytanie często zadają sobie osoby, które od niedawna tkwią w związkach. Za wcześnie na poważne deklaracje, z drugiej strony dobrze by było wiedzieć. Ale wszystko da się sprawdzić! Oto zachowania partnera, z których można wywnioskować, czy jemu na Tobie zależy.

1. Często dzwoni i prędko odpisuje na SMS-y

Zadzwoni czy nie zadzwoni? – ileż z nas zadaje sobie to pytanie po pierwszej randce. Ale i po kilku następnych fakt, że mężczyzna często szuka z Tobą kontaktu, jest oznaką dużego zainteresowania. Jeszcze ważniejsze, czy prędko odpisuje na Twoje maile lub SMS-y oraz czy oddzwania, jeśli nie mógł odebrać telefonu od Ciebie.

Czytaj także: Miłość kontra przyjaźń?

2. Interesuje się tym, co mówisz

Mężczyzna, który lubi mówić tylko o sobie, a nie słucha z dużym zainteresowaniem, gdy Ty coś opowiadasz, jest zakochany… ale w samym sobie. Ty jesteś mu potrzebna jedynie jako bierny widz. Z kolei jeśli słucha uważnie, zwłaszcza gdy mówisz o swoich planach i marzeniach, zadaje pytania, czasem coś doradzi, nie przerywa – to znak, że traktuje Cię bardzo poważnie.

3. Chwali się Tobą

Z dumą przedstawia Cię jako swoją dziewczynę, nalega, żebyś poszła z nim na imprezę do znajomych, opowiada im o Twoich osiągnięciach? To wspaniale! Oczywiście bez przesady, bo jeśli chwali się Tobą za dużo, możesz przypuszczać, że chce, abyś była jego ozdobą. Ale generalnie jeśli lubi się z Tobą pokazywać i mówić o Tobie, możesz śmiało zakładać, że jest mocno zainteresowany.

4. Robi Ci miłe niespodzianki

Kwiaty bez okazji, małe prezenty, telefon w piątek z propozycją fajnego wyjazdu na weekend, zaproszenie na własnoręcznie przygotowaną kolację przy świecach – wszystko to sygnały, że jest w Tobie bardzo zakochany. I nie boi się inwestować w ten związek.

Po czym poznać, że druga połówka kłamie?

5. Traktuje Cię jak damę

Przepuszcza Cię w drzwiach, odbiera od Ciebie płaszcz, otwiera przed Tobą drzwiczki od auta, w restauracji odsuwa przed Tobą krzesło, a potem protestuje, gdy mówisz, że zapłacisz za siebie – to gesty drobne, ale wiele znaczące. Oczywiście nie powinnaś wykorzystywać nadmiernie tego, że on chce za Ciebie płacić, jednak propozycja, że pokryjesz połowę kosztów powinna wyjść od Ciebie. Jeśli on na początku zaznacza, że każdy płaci za siebie albo, co gorsza, „zapomniał portfela” – zapłać i więcej nie daj się zaprosić.

6. Akceptuje Cię taką, jaka jesteś

Mężczyzna, który domaga się, byś ubierała się w określony sposób albo sugeruje Ci, że jesz za dużo ciastek, jest niegodny Twoich uczuć. Jeżeli mu na Tobie zależy, prawi Ci komplementy i podobasz mu się zarówno w płaskich butach, jak i na obcasach, w spódniczce, dżinsach i w wieczorowej sukni.

7. Nie wpada w panikę na myśl o poznaniu Twoich rodziców

Jeżeli facet chętnie wybiera się z Tobą na imieniny Twojej mamy albo po prostu na niedzielny obiad, możesz być pewna, że jest zakochany po uszy. A jeśli sam zasugeruje, że chciałby poznać Twoich rodziców, traktuj to niemal jak oświadczyny!

Czytaj także: „Sweet Lorraine” – piękniejsza od słów tej miłosnej piosenki jest tylko historia, która za nią stoi

Tagi: