Porady | Zaręczyny  |  12 września 2017

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Moment oświadczyn to chwila najmniej odpowiednia na wpadki, wtopy i inne niepowodzenia. A że jedną z nich z pewnością jest za mały lub za duży pierścionek zaręczynowy, dlatego należy dołożyć wszelkich starań by trafić z rozmiarem. Tylko jak to zrobić?

Sposobów jest kilka. Najprostszą sytuację mają Ci, których przyszłe wybranki noszą na co dzień tego typu biżuterię. Wystarczy wówczas choć na chwilę wejść w posiadanie pierścionka i zmierzyć jego średnicę od wewnątrz. Jeśli nadarza się ku temu sytuacja, a my w tej chwili nie dysponujemy niczym co mogłoby wskazać nam wymiar, wystarczy włożyć pierścionek na swój palec i zaznaczyć miejsce, do którego udało się wsunąć biżuterię. Dobrym sposobem jest też odciśnięcie obwodu w plastelinie czy mydle, co pozwoli nam potem na spokojne wykonanie pomiaru.

Ważne by pierścionek, na którym dokonujesz pomiarów, był noszony na palcu serdecznym, bo to właśnie na nim zabłyśnie zaręczynowy podarunek.

Nieco gorsza sytuacja, to gdy mamy do czynienia z niezbyt zapaloną entuzjastką biżuterii… Bez obaw. I na taki „przypadek” jest kilka sposobów. Jednak by zdobyć pomiar, trzeba będzie nieco bardziej się natrudzić.

Pierwsza opcja to wtajemniczenie Jej siostry, czy najbliższej przyjaciółki. Zakupy to dla większości kobiet jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu, a biżuteryjne przymiarki bardzo łatwo zainicjować podczas takich wypadów. Wystarczy by znajoma zapamiętała wymiar i jesteśmy w domu.

Można też dokonać pomiaru podczas snu. Jednak podczas mierzenia nitką obwodu palca należy być niezwykle delikatnym lub po prostu mieć dobre wytłumaczenie w razie, gdyby partnerka się obudziła. Inaczej zaręczynowa niespodzianka niespodziewanie może niespodzianką przestać być.

Jeśli jednak wszystkie powyższe działania spełzły na niczym, możesz zakupić pierścionek zaręczynowy w najczęściej wybieranym rozmiarze, czyli 11 lub 12. Zadbaj jednak wówczas o wybór takiego modelu, który ewentualnie będzie można powiększyć lub pomniejszyć.

Powodzenia!