Porady | Zaręczyny  |  12 września 2017

Zanim zapytasz…

Zaręczyny jednoznacznie kojarzą się z pierścionkiem i pytaniem „Czy wyjdziesz za mnie?”. Warto jednak, zanim zdecydujemy się na ten poważny krok, przemyśleć kilka kwestii, by zaoszczędzić sobie stresu w przyszłości.

Zatem co należy zrobić przed oświadczynami?

Zacznij od siebie! Zastanów się czy jesteś gotowy na taki krok i czy druga połówka jest osobą, z którą pragniesz spędzić resztę życia.

Następnie zbadaj teren! I nie chodzi mi tu o miejsce zaręczyn, ale o sytuację między Wami. Czy rozmawiacie o ewentualnym małżeństwie, jak druga strona zapatruje się na takie plany, czego pragnie i co ją uszczęśliwi. Posiadając taką wiedzę na pewno będzie mniej stresująco przeczekać te kilka chwil zanim padnie magiczne i wyczekane „TAK”.

Co jeszcze? Rodzice. Może to trochę staroświeckie i powoli odchodzi w zapomnienie, ale chyba jednak warto przedyskutować temat zaręczyn z rodzicami, poznać ich zdanie, wysłuchać kilku rad, a może nawet wtajemniczyć w plan szalonych i niepowtarzalnych oświadczyn! Rodzice z pewnością będą służyć pomocą.

Kiedy już na pewno wiemy, że czynnik ludzki nie zawiedzie, czas na budżet. Mierzmy siły na zamiary. Warto wszystko skrupulatnie zaplanować, lub zlecić to agencji zaręczynowej, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia i debetu na koncie po podliczeniu kosztów, tuż po opadnięciu emocji związanych z oświadczynami.

Przyszedł czas na pierścionek. Klasyczny czy nowoczesny, wysadzany diamentami czy skromny, najważniejsze by był dobry! W tym przypadku rozmiar zdecydowanie ma znaczenie J. Dlatego zanim zamówisz pierścionek, sprawdź ukradkiem jaki rozmiar nosi wybranka. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów! (artykuł „Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego”)

Pamiętaj też, aby zakupu nie dokonywać pochopnie. Odwiedź kilku jubilerów i wybierz produkt, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. (http://zareczyny.pl/porady/jak-wybrac-pierscionek-zareczynowy/)

Zaplanuj ten dzień, lub powierz to specjalistom z agencji zaręczynowej. Zastanów się co uczyniłoby ten czas wyjątkowym. Może macie wspólne pasje, przeżycia, ulubione miejsca, aktywności. Odradzam wszelkie ekstremalne atrakcje, jeśli któreś z Was tego nie lubi. To ma być wasz czas, wasze miejsce, wasza chwila! Relax! Nic na siłę!

Tagi: