Inspiracje | Zaręczyny  |  15 stycznia 2017

Kate i William: jak wyglądały ich zaręczyny?

Jak w dzisiejszych czasach oświadcza się najprawdziwszy książę? Oto historia Kate Middleton i Williama, księcia Cambridge, brytyjskiego następcy tronu.

O Williamie Arthurze Philipie Louisie, księciu Cambridge, i Kate Middleton świat usłyszał już dawno temu, gdyż poznali się jeszcze na studiach, w 2001 roku. Z początku przyjaźnili się przez rok, dopiero potem to uczucie rozkwitło. Przynajmniej u Williama, gdyż Kate przyznaje, że gdy pierwszy raz powiedział jej „cześć”, zaczerwieniła się i była zupełnie onieśmielona. W trakcie długiego, ośmioletniego chodzenia raz się rozstali, lecz wrócili do siebie.

William zwlekał z oświadczynami, gdyż uważał, że jest za młody, by się żenić, chciał to zrobić dopiero, gdy skończy 28 lat. I spełnił swój zamiar. Wyjechali razem z Kate i grupą przyjaciół na wakacje do Kenii. Kate zupełnie nie spodziewała się, że William oświadczy się jej właśnie wtedy – ze względu na obecność przyjaciół. William jednak zdecydował się jeszcze przed wyjazdem.

William – romantyczny i książę

„Planowałem się jej oświadczyć od samego początku, ale każdy facet wie, że to wymaga motywacji. (…) Mieliśmy trochę czasu dla siebie i uznałem, że to wreszcie właściwy moment. Rozmawialiśmy o małżeństwie od jakiegoś czasu, więc to nie była jakaś wielka niespodzianka, ale zabrałem Kate w fajne miejsce w Kenii i oświadczyłem się” – opowiadał William. Stało się to 20 października 2010 roku. „To było bardzo romantyczne. William jest prawdziwym romantykiem” – wspomina Kate.

William zdobył się nie tylko na romantyczne oświadczyny, ale też na bardzo romantyczny gest – wręczył Kate pierścionek zaręczynowy swojej matki. Zabrał go z Anglii i przez trzy tygodnie nosił go ze sobą wszędzie. Kate przyznała, że była do głębi wzruszona tym gestem. „Żałuję, że nie mogłam poznać matki Williama. To była bardzo inspirująca osoba” – wyznała.

Prośba o rękę – we właściwej kolejności

Po powrocie do Anglii William pojechał jeszcze do rodziców Kate, by poprosić jej ojca o rękę córki. „Miałem dylemat, czy zapytać go najpierw, ale doszedłem do wniosku, że tego nie zrobię. Pomyślałem, że najpierw zapytam Kate, a gdy ona się zgodzi, to Mike (ojciec Kate – przyp. red.) nie będzie mógł odmówić”. I tak się stało, na wieść o zaręczynach rodzice Kate byli bardzo szczęśliwi, podobnie jak rodzina Williama. Para oficjalnie ogłosiła zaręczyny 16 listopada 2010 roku.

Para wzięła ślub 29 kwietnia 2011 roku. Relację z tej ceremonii oglądały miliony widzów na całym świecie. Z podobna uwagą śledzono informacje dotyczące narodzin ich dwójki dzieci – George’a i Charlotte.

Czy William i Kate są dziś nadal zakochani jak w dniu zaręczyn… Patrząc na ich wspólne fotografie, można zaryzykować stwierdzenie, że chyba nawet bardziej!

Fot. za: fanpage The British Monarchy

Fot. za: fanpage The British Monarchy