Scenariusze Zaręczyn  |  15 stycznia 2017

Zaręczyny podczas finału WOŚP

Jeśli ideały filantropii są bliskie Twemu sercu, a coroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudza w Tobie wiele emocji – i to takich, które dzielisz ze swoją połówką, być może wielki finał WOŚP będzie idealnym tłem wielkiego finału Waszego chodzenia, które zamienisz na narzeczeństwo – już na zawsze z serduszkiem w tle?

Od czego zacząć? Jak się przygotować?

Zapraszasz Wybrankę do udziału w wolontariacie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Musicie się wcześniej zgłosić do sztabu i załatwić formalności, aby otrzymać identyfikatory. Sam przygotowujesz trochę większe serca z czerwonej folii, jedno z napisem: „Kocham Cię! Wyjdziesz za mnie?” oraz serce z napisem „Tak!”. Pakujesz do plecaka termos z ciepłą herbatą, kanapki oraz ulubione ciasteczka lub cukierki Twojej Wybranki.

Jak się oświadczyć?

Upewnij się, że Twoja dziewczyna będzie mieć ze sobą jakieś pieniądze. Umawiacie się na wspólne kwestowanie. Kiedy poczujecie zmęczenie, zaproponujesz odpoczynek na ławce. Wyciągniesz z plecaka herbatę, kanapki i łakocie. Dziewczyna będzie mile zaskoczona tym, jak się postarałeś. Po chwili przerwy zaczniecie się zbierać i zaproponujesz, aby na dobry początek dziewczyna zasiliła Twoją puszkę i wsparła szczytny cel. Obiecaj, że też zaraz poszukasz monety i także wrzucisz do jej puszki. Gdy moneta zabrzęczy w Twojej puszce, wyciągniesz przygotowane przez Ciebie serce z treścią oświadczyn i nakleisz na jej kurtkę, po czym wyjmiesz pudełko z pierścionkiem, przyklękniesz i poczekasz na reakcję. Kiedy powie „tak”, uściśniecie się mocno i dopełnisz obietnicy. Wrzucisz monetę do jej puszki, a sobie przykleisz serduszko z napisem „Tak!”.

Szczęśliwy wielki finał

Zwróć uwagę, że napisy na Waszych kurtkach będą teraz wyglądać troszkę przewrotnie, u niej: „Kocham Cię! Wyjdziesz za mnie?”, u Ciebie: „Tak!”. Jeśli macie poczucie humoru i zaskoczenie osób postronnych nie będzie Wam przeszkadzać, nie zamieniajcie serduszek. To Wasz symbol i sposób na zaręczyny.

Po zakończeniu kwesty odnieście puszki do sztabu, a potem udajcie się na koncert, aby podgrzewać emocje tego wyjątkowego dnia!

Przydatne linki:
www.wosp.org.pl/final/dla_wolontariuszy