Inspiracje  |  25 grudnia 2015

Romantyczny sylwester: ranking

Dziś prezentujemy najczęstsze sposoby spędzania sylwestra w kolejności od najmniej do najbardziej romantycznego. Przy jego sporządzaniu uwzględnialiśmy takie czynniki jak możliwość spędzenia intymnych chwil z ukochaną osobą, romantyzm otoczenia i okazje do oczarowywania partnerki lub partnera.

Miejsce 10: Impreza uliczna

Imprezy sylwestrowe na ulicy, a raczej dużych placach, przyciągają sporo ludzi. Odbywają się na nich liczne koncerty, inne występy i atrakcje, a o północy gremialne odliczanie od dziesięciu w dół i picie szampana. Może być fajnie, ale o romantyczności raczej nie ma mowy.

Miejsce 9: Wyjazd z dużą grupą znajomych

Lubimy spędzać sylwestra z liczną grupą znajomych, na przykład w górach albo w innym ciekawym miejscu. Takie wyjazdy bez wątpienia zajmują wysokie miejsce w rankingu atrakcyjnych sylwestrów, ale na dużo intymnych chwil raczej nie ma co liczyć. Zwłaszcza że ze względu na koszty albo brak miejsc często sypiamy w pokojach kilkuosobowych.

Miejsce 8: Bal, duża impreza

Trudno liczyć na to, że na wielkim balu sylwestrowym będziemy mogli dużo porozmawiać tylko we dwoje, przytulać się godzinami itp. Z drugiej strony takie imprezy obfitują w tańce, a tańcząc można uwodzić wybraną osobę. Zwłaszcza przy wolnych kawałkach.

Miejsce 7: Impreza kulturalna

Czyli maraton filmowy w kinie, sylwester w teatrze lub operze. Między filmami bądź w antraktach można porozmawiać na temat oglądanych filmów, sztuki czy opery. W ten sposób lepiej poznajemy drugą osobę, dowiadujemy się dużo o jej poglądach, również na związki miłosne. No i w ciemnej sali nie ma przeszkód, by przez wiele godzin trzymać się za ręce, a nawet całować i przytulać.

Miejsce 6: Sylwester ekstremalny

Tego typu sylwestry mają coraz więcej amatorów. Szalony ślizg na skuterach śnieżnych, skok spadochronowy lub na bungee, zjazd na nartach lub snowboardzie po tzw. czarnej trasie same w sobie są romantyczne. Poza tym gwałtowny wyrzut adrenaliny w takich sytuacjach często działa jak eliksir miłości – postrzegamy towarzyszącą nam osobę jako dużo bardziej atrakcyjną i pociągającą erotycznie niż na co dzień (dowiodły tego badania naukowe).

Miejsce 5: Domówka

Mała impreza u siebie lub u znajomych – to brzmi zwyczajnie, wiele osób uznaje, że to zbyt prozaiczny sposób na spędzenie tak wyjątkowej nocy jak sylwester. Ale może być bardzo romantycznie. Można zaszyć się we dwójkę w odosobnionym kącie. Mamy też wpływ na repertuar muzyczny – możemy puszczać dużo „przytulańców” albo utworów, które wywołują w nas romantyczne wspomnienia.

Miejsce 4: Wyjazd we dwoje do ciepłych krajów

W środku zimy (choć w tym roku zima jak do tej pory jest tylko umowna) wiele osób lubi wyskoczyć na kilka dni do ciepłych krajów. Sylwester wydaje się do tego świetną okazją. Marzymy o pobycie w przyjemnym hotelu i wspólnym piciu szampana na tarasie. Może się tak udać i wtedy będzie świetnie. Jednak często okazuje się, że dostaniemy pokój z widokiem nie na morze, tylko na inny hotel lub zapuszczony dziedziniec, hotel jest maksymalnie zatłoczony, a romantyczne chwile na tarasie zostaną zakłócone przez odgłosu hucznej zabawy.

Miejsce 3: Piknik we dwoje

Gdy na zewnątrz nie jest zbyt zimno, możemy wybrać się na piknik do lasu. Wziąć jedzenie i szampana, coś do siedzenia i o północy w głuchej ciszy stuknąć się kieliszkami. Bardzo romantycznie. Jedyne mankamenty: po kilku godzinach siedzenia na powietrzu na pewno zrobi się zimno, nawet jeśli temperatura jest powyżej zera, nie można ubrać się zbyt seksownie, no i może być zwyczajnie trochę nudno.

unsplash yb2tglr-rvo-freestocks-org

Miejsce 2: Romantyczna kolacja w domu, we dwoje

Razem przygotowujecie wspólny posiłek, potem spożywacie go przy świecach, z szampanem, nastrojową muzyką w tle, ubrani pięknie. Potem można potańczyć, wziąć wspólną kąpiel i zakończyć wieczór w łóżku. Ewentualnie obejrzeć film o miłości. Trudno wyobrazić sobie bardziej romantyczny sylwester, chyba że będzie to…

Miejsce 1: Pobyt we dwoje w gospodarstwie agroturystycznym

Mała chatka na odludziu, przemili i dyskretni gospodarze, ogień na kominku, zapach żywej choinki, grzaniec, a później szampan w dłoniach. Kolację możecie albo zamówić, albo przygotować sami. Spacery pod rozgwieżdżonym niebem, puszczanie fajerwerków, może ognisko albo nawet kulig? Te ostatnie rzeczy uzależnione są oczywiście od pogody, ale nawet jeśli się nie udadzą, to chyba właśnie najlepszy sposób na romantyczny sylwester.

 

Zdjęcia: unsplash.com

Tagi: