Porady  |  1 grudnia 2016

Jak się ubrać na zaręczyny? Poradnik dla narzeczonej

Planujecie zaręczyć się uroczyście, w obecności rodziny i bliskich przyjaciół? A może już się zaręczyliście i chcecie o tym powiadomić bliskich podczas eleganckiego obiadu? Jak wypada ubrać się na taką okazję? Czy strój musi być oficjalny, niemalże jak w dniu ślubu? Spokojnie, wszystkie dylematy rozstrzygniemy poniżej, odszyfrowując zaręczynowy dress code.

Zaręczyny to bardzo stresujący moment. Przede wszystkim dlatego, że trzeba pamiętać o wielu ważnych szczegółach, w tym o stroju. Odpowiednie ubranie ma szczególne znaczenie, jeżeli zaręczyny zaplanowaliście w restauracji lub podczas rodzinnego przyjęcia, albo wtedy, kiedy organizujecie specjalną kolację, w czasie której zamierzacie o swoim szczęściu poinformować innych. Podpowiemy Wam, co założyć w tym szczególnym dniu, żeby czuć się komfortowo i wyglądać tak, aby nie dostać kosza lub czarnej polewki.
Zaręczyny – co powinna włożyć narzeczona?

Jeśli jesteś kobietą, z pozoru jesteś w lepszej sytuacji. W końcu możesz włożyć sukienkę, spodnie lub spódnicę zestawioną z ładną bluzką, a nawet elegancki kombinezon. Garsonki i kostiumy lepiej zostawić na spotkania biznesowe, chyba że tylko w nich czujesz się sobą. No i na tym przywilej bycia kobietą się kończy, bo dochodzą długości, kolory, dodatki, kroje… Możliwości mnożą się, a dylemat jest coraz większy. Wyeliminujcie więc wszystkie ultrakrótkie mini oraz ogromne dekolty i rozcięcia, które mogą zszokować przyszłych teściów lub dziadków i niepotrzebnie odwrócić uwagę od najważniejszej części spotkania.

Zobacz także: Jak się ubrać na zaręczyny? Poradnik dla narzeczonego [link]

Postawcie na fasony, które nie będą krępować ruchów, kiedy kolejna osoba poprosi o pokazanie pierścionka (to ważne) i góry nieodsłaniające biustu przy pochylaniu (po pierwsze pierścionek, a po drugie klękający Narzeczony). Jeśli nie czujecie się pewnie w doborze stroju, sięgnijcie po niezastąpioną małą czarną, która zawsze uratuje sytuację. Jeden warunek – brak cech wskazanych powyżej. Grunt, żeby nie sprowadzać elegancji do nieśmiertelnego zestawu maturalnego sprzed kilku dobrych lat. Zapomnijcie o nim.

Dodatki do zaręczynowego stroju

Dobór dodatków to temat na książkę, jednak generalna zasada formalnych przyjęć brzmi: „umiar i skromność!”. Nie wszystko musi błyszczeć i przyciągać uwagę, dlatego jeśli postawisz na błyszczące kolczyki, zrezygnuj z naszyjnika, a jeśli wybierzesz połyskującą kolię, zachowaj umiar, dobierając kolczyki. Buty powinny być eleganckie, jednak zgodne z Twoim stylem życia, dlatego w sytuacji, kiedy nigdy nie miałaś na nogach szpilek, wybierz baleriny lub bardzo modne ostatnio słupki. Pamiętaj, że stres potrafi płatać figle, a chyba nie chcesz paść jak długa przed całą rodziną? Shoppery i super pojemne worki koniecznie zamień na kopertówkę lub ozdobne puzderko. Nie musisz mieć przy sobie całej szafy, kilku notesów, telefonu służbowego i ogromnej kosmetyczki. Weź za to kilka chusteczek na wypadek wzruszenia.

Mamy nadzieję, że kwestia ubioru zaręczynowego stała się choć trochę mniej stresująca. Powodzenia!

Fot. za: styleoholic.com, the-atlantic-pacific.com, anthropologie.com 

Tagi: