Wieczór panieński, czyli pożegnanie ze stanem wolnym
Nieodłącznym elementem ślubu jest wieczór panieński, czyli zabawa w kobiecym gronie w ostatnią noc przed ślubem. Zazwyczaj jednak wieczór panieński, jak również kawalerski, organizuje się na tydzień lub dwa przed uroczystością ślubną.
Najlepiej zsynchronizować termin obu wydarzeń, aby zarówno panny, jak i kawalerowie, bawili się w tym samym czasie (ale nie tym samym miejscu!). Ostatnia noc w stanie wolnym ma być przede wszystkim zabawą w gronie najbliższych przyjaciółek i okazją do zrealizowania swoich marzeń.
Kto, gdzie i za ile organizuje wieczór panieński
Za organizację wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest panna młoda i to ona ponosi koszty imprezy. Czasem bywa i tak, że to koleżanki organizują zabawę przyszłej mężatce. Przebieg wieczoru zależy od upodobań i możliwości finansowych wszystkich zaproszonych osób.. Dziewczyny mogą złożyć się na jeden wspólny prezent lub każda kupuje coś od siebie. Najczęściej jest to seksowna bielizna ewentualnie coś zabawnego, związanego z nocą poślubną.
Wieczór panieński można zorganizować w domu lub w klubie. Spotkanie w domu gwarantuje nam nieformalną atmosferę, pełną plotek, śpiewania piosenek, oglądania zdjęć i wspomnień. Zabawa w klubie wymaga wcześniejszej rezerwacji stolika lub sali. W ramach dodatkowej atrakcji do klubu można zajechać limuzyną.
5 pomysłów na wieczór panieński
Innymi sposobami spędzenia wieczoru panieńskiego są:
– wieczór w kinie na specjalnym seansie, a potem spędzenie czasu w pobliskim klubie
– wypad do salonu lub ośrodka SPA na wieczór lub weekend
– zamówienie masażysty
– zamówienie wróżki
– nagranie wspólnego filmu/teledysku z panną młodą i jej przyjaciółkami
Wybierając sposób spędzenia tego wyjątkowego wieczoru, trzeba liczyć się z możliwościami finansowymi uczestniczek. Należy pamiętać również o bezpiecznym powrocie z imprezy, aby po szaleństwach pozostały tylko miłe wspomnienia.