Inspiracje  |  6 grudnia 2016

Żegnaj kawalerski stan!

Wieczór kawalerski to impreza urządzana dla (lub przez) kawalera najczęściej na dwa tygodnie lub tydzień przed ślubem. Impreza w towarzystwie kolegów pozwala symbolicznie pożegnać się ze stanem wolnym i odreagować stres związany ze zbliżającym się ślubem. Niektórzy uważają, że jest to ostatni moment, żeby się wyszumieć bez większych konsekwencji.

Jak zorganizować wieczór kawalerski?
Z założenia wieczór kawalerski powinien być przygotowany przez świadka pana młodego, zazwyczaj jednak impreza organizowana jest przez panów spontanicznie. Impreza najczęściej odbywa się z inicjatywy i na koszt pana młodego, czasem też jest składkowa.

Udana zabawa, czyli stereotypowa?
Najpopularniejszym sposobem spędzania wieczoru jest opijanie ostatnich dni stanu kawalerskiego w domu lub klubie. Czasem jest to nocny rajd po klubach i dyskotekach.
Dodatkową atrakcją wieczoru może być zaproszenie striptizerki, która zatańczy dla pana młodego. Trzeba jednak pamiętać, że ma to być po prostu zabawa. Imprezy w bardziej gorącym tonie mogą się bowiem źle skończyć dla przyszłego związku.

4 pomysły na wieczór kawalerski
Coraz częściej wieczory kawalerskie odchodzą od stereotypowej imprezy suto zakrapianej alkoholem. Panowie mogą także wspólnie:
– wynająć tor kartingowy lub quady
– zorganizować skoki na bungee
– urządzić bitwę paint-ball
– udać się na spływ kajakowy lub rafting
Męskie wyprawy z nutą adrenaliny zapewnią podczas wieczoru moc rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Tagi: