Inspiracje  |  22 maja 2017

Zaręczyny w obecności przyjaciół?

Czy oświadczać się tylko we dwoje, czy może poprosić o wsparcie najbliższych? Czy zaręczyny w gronie przyjaciół to scenariusz dla Ciebie i jak, gdzie i kiedy to zrobić? Oto kilka podpowiedzi, zdecyduj sam!

Wydawać by się mogło, że dla większości zakochanych moment zaręczyn to najbardziej romantyczna chwila, pełna intymności i emocji, które chcemy dzielić wyłącznie z osobą najbliższą naszemu sercu. Kolacja przy świecach, zachód słońca, egzotyczna podróż, rozgwieżdżona noc nad miastem czy wschód słońca nad jeziorem… I tylko my dwoje.

A co, jeśli jednak nie mamy duszy romantyka, a liryczne tête-à-tête przyprawia nas o gęsią skórkę? Jeśli na co dzień jesteśmy duszą towarzystwa i nie wyobrażamy sobie „samotnego” celebrowania najważniejszych momentów naszego życia? Może uwielbiamy bycie w centrum uwagi? Albo po prostu obawiamy się, że zaręczynowa trema odbierze nam mowę i w decydującym momencie nie będziemy w stanie wydusić z siebie tych kluczowych dla sprawy słów…?

Przyjacielska grupa wsparcia w akcji!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia i otuchy, czy przychylnie nastawionej publiczności – poproś o pomoc przyjaciół! Pisząc „przyjaciół”, mamy na myśli naprawdę bliskich Ci ludzi, którzy dobrze znają Ciebie i Twoją Ukochaną, kibicują Waszej miłości od lat i wspierają Was na nowej drodze życia, a nie przypadkowych znajomych z pracy, których zadaniem będzie robienie „sztucznego tłoku” tylko po to, byś czuł się raźniej.

I jeszcze jedno! Jeśli z jakichś powodów nie jesteś przekonany, czy aby na pewno usłyszysz wymarzone: „Tak!” i liczysz na to, że otaczający Was tłum ludzi wywrze na partnerce rodzaj psychicznej presji, ostrzegamy z całą mocą: „Nie idź tą drogą!”. Twój blamaż może okazać się potężny, konsekwencje srogie, a niesmak towarzyski pozostać na długo.

Zaręczyny w gronie przyjaciół to zdecydowanie opcja dla tych, którzy znają się nawzajem jak przysłowiowe „łyse konie”; wiedzą, że przez życie chcą iść razem na dobre i złe, a zaręczynowy pierścionek to czysta formalność, by tradycji stało się zadość. Jeśli tak jest i jeśli już wybrałeś swoją przyjacielską „grupę wsparcia”, czas na ustalenie miejsca, czasu i akcji, a przede wszystkim roli, jaką odegrają przyjaciele podczas Waszych zaręczyn.

Jak, gdzie i kiedy oświadczyć się w gronie przyjaciół?

Możecie umówić się na wspólny piknik w parku, weekendowe śniadanie na targu śniadaniowym, plenerową rozgrywkę freesbee czy ognisko nas rzeką. Miejsce, tak naprawdę, nie ma większego znaczenia – chodzi jedynie o to, by była to taka forma aktywności z przyjaciółmi, w której zazwyczaj bierzecie razem udział. Dzięki temu kolejne spotkanie w znajomym gronie nie wzbudzi żadnych podejrzeń Twojej Ukochanej, dając Ci nieograniczone pole do popisu.

Czy w ramach wyznania miłosnego i oświadczyn poprosisz znajomych o odśpiewanie Waszej ulubionej piosenki? Zaaranżujesz zabawny performance lub miniflashmob, podczas którego zadasz jej to najważniejsze pytanie? A może po prostu uklękniesz przed nią pośród aplauzu publiczności? Możliwości jest nieskończenie wiele, ale na to pytanie sam znajdziesz najlepszą odpowiedź.

Jeśli nadal brakuje Ci pomysłu na oświadczyny w gronie przyjaciół, poznaj historię zaręczyn Daniela i Julii

 

Tagi: