Porady | Ślub | Zaręczyny  |  6 września 2017

Zaręczyny i co dalej?

Kiedy opadną już emocje, a pierścionek zaręczynowy dumnie lśni na palcu, czas zastanowić się co powinniście zrobić i czego dopilnować tuż po zaręczynach.

Po pierwsze poinformujcie rodzinę i znajomych. Niekoniecznie poprzez zmianę statusu w mediach społecznościowych. Zadbajcie o to by dowiedzieli się od Was i mogli dzielić Wasze szczęście.

Odpowiednio zadbajcie o pierścionek. Jeśli jest naprawdę wartościowy, pomyślcie o ubezpieczeniu. Ponad to, dowiedzcie się co może mu zaszkodzić lub co gorsze uszkodzić go i tym samym zmniejszyć walory wizualne i wartość. (Artykuł „Jak obchodzić się z pierścionkiem”).

Jeśli Wasze zaręczyny nie były uwiecznione na fotorelacji czy nagraniu wideo, warto umówić się na sesję narzeczeńską. To doskonała forma zatrzymania wzruszających chwil, nie tylko w Waszej pamięci, na zawsze. (Artykuł „Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej”)

Zaręczyny niezmiennie przywodzą na myśl ślubno – weselne skojarzenia, dlatego kolejną rzeczą jaką powinniście zrobić to ustalić datę Waszego ślubu. Przemyślcie jaki miesiąc czy pora roku będą dla Was najodpowiedniejsze. Zwróćcie także uwagę na to kogo chcecie zaprosić i czy Wasz wymarzony termin nie koliduje poważnie ze stylem czy trybem życia, zobowiązaniami zawodowymi czy wyjazdowymi Waszych gości. Czyli kolejny punkt, lista gości.

Budżet. To podstawa, bez której nie uda się zorganizować Waszego ślubu i wesela. Zastanówcie się kto będzie partycypował w kosztach. Czy bierzecie to na swoje barki, lub być może liczycie na pomoc finansową ze strony najbliższych. To ważne abyście mieli solidnie skonsultowany fundament Waszych przedmałżeńskich działań.

Dokładnie przemyślcie jak ma wyglądać Wasza ceremonia i przyjęcie. Gdzie i w jakich okolicznościach chcielibyście zorganizować ten dzień. To ważne aby poczynić wcześniej rezerwacje, bo miejsca czy podwykonawcy branży ślubnej, szczególnie atrakcyjni dla przyszłych nowożeńców, mają kalendarze zapełnione na wiele miesięcy, czasem lat, do przodu.

Planujcie, przeglądajcie inspiracje i organizujcie ten dzień na miarę waszych marzeń.

 

Tagi: