Porady  |  6 grudnia 2016

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Dobór odpowiedniego modelu pierścionka na zaręczyny wcale nie jest takie trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobina wyczucia i dobra znajomość upodobań wybranki. Brzmi prosto, prawda?

Jeśli jesteś dobrym obserwatorem, to wybór odpowiedniego pierścionka będzie dla ciebie przysłowiową „bułką z masłem”. Pamiętasz, jak Ona na widok złotego cacka u koleżanki krzyknęła: „Ooo jaki śliczny!” Nie? A może przypominasz sobie, jak przeglądając jakieś kobiece czasopismo, wzdychała na widok pierścionka widocznego na palcu modelki? Nie? Ale nie mogło ujść twojej uwadze, gdy ciągnęła cię za rękaw obok wystawy jubilera i znacząco chrząkała na widok tego trzeciego pierścionka od lewej w drugim rzędzie od góry…
Jeśli nic z tego nie pamiętasz, to znaczy, że jesteś typowym przedstawicielem męskiego rodu, który kompletnie nie zawraca sobie głowy takimi drobiazgami jak biżuteria. Czas to zmienić!

Krok pierwszy – zabaw się w śledczego
Najważniejsze zasada – nie zwracaj na siebie uwagi. Niczym zawodowy ankieter podpytuj ją, co sądzi o tym lub tamtym modelu samochodu, mebla i ……pierścionka. Nie możesz zrobić tego w jednym zdaniu i jednym tchem – rozłóż pytania w czasie, żeby niczego nie podejrzewała. Raz pytaj o ulubione kolory, innym razem o wymarzone wakacje… Możesz też udawać doradcę swojego kolegi w sprawie wyboru pierścionka dla jego dziewczyny i poprosić swoją narzeczoną o pomoc (ponieważ ani ty, ani on, się na tym kompletnie nie znacie). Możesz także poprosić jej zaufaną przyjaciółkę o pomoc.

Krok drugi: dobierz właściwy pierścionek
Prawie wszystkie dziewczyny noszą jakąś biżuterię i właśnie to gwarantuje, że dasz sobie radę w wyzwaniu, jakim jest wybór pierścionka zaręczynowego. Na początek ustal kilka rzeczy:
1. Który pierścionek (ze wszystkich, jakie nosi) jest jej ulubionym? Do którego ma sentyment i nosi go najczęściej?
2. Jaki kolor dominuje w jej biżuterii, woli srebro czy złoto?
3. Przyjrzyj się ulubionemu pierścionkowi: czy jest szeroki, czy wąski, skromny, czy ekstrawagancki, z jednym oczkiem (małym/ dużym), czy z kilkoma. Dokonując wyboru nie celuj w bardzo podobne modele, ale nie odbiegaj też zupełnie w drugą stronę.
Dobra rada: jeśli nie masz 100% pewności, że twoja wybranka pragnie zmienić kolor swojej biżuterii , to nie ryzykuj!

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy
Istnieje obiegowe przekonanie, w myśl którego na zakup pierścionka zaręczynowego powinno się wydać jedną pensję – trudno ocenić, czy słusznie – wszak miłości nie przelicza się na pieniądze. Fakt, że wydasz połowę miesięcznych zarobków nie oznacza, że kochasz swoją wybrankę mniej niż osoba, która kupiła pierścionek za trzy wypłaty. Jeśli natomiast wybranka zarzuci ci, że „niespecjalnie się wykosztowałeś”, czym prędzej od niej uciekaj. Pierścionek jest tylko symbolicznym dodatkiem i nie zastąpi ciebie i twoich uczuć. Jeśli kobieta tego nie rozumie – nie jest ciebie warta.

Tagi: