Porady  |  12 stycznia 2015

Pielęgnacja cery

Wiele osób na stałe korzysta z usług kosmetycznych (zarówno panie jak i panowie). Wówczas zabiegi pielęgnujące przed ślubem będą jedynie formalnością.

Wiele osób nigdy nie korzystało z usług kosmetyczki ponieważ nie czują takiej potrzeby lub nie jest to konieczne dla ich cery. W tej sytuacji przed ślubem można (ale nie trzeba) wybrać się do kosmetyczki na masaż relaksujący, pobudzający krążenie i koloryt skóry. Można też poprosić o maseczkę rozświetlającą.

Są też osoby z problemami skóry (typu: trądzik, przebarwienia, bruzdy), których to defektów nie da się całkowicie przysłonić makijażem. Odpowiednia dieta i pielęgnacja cery z pomocą dermatologa czy kosmetyczki powinny jednak dużo pomóc. W tych okolicznościach bardzo ważny jest czas. Poważne problemy nie znikną z dnia na dzień.

Często kuracja i sposoby uporania się z problemami cery zmieniane są wielokrotnie, zanim efekty zaczną być widoczne. Bywa, że zajmuje to nawet kilka lat. Koszt doprowadzenia trudnej cery do stanu, który satysfakcjonowałby jej posiadacza jest dość wysoki. Systematyczne wizyty w gabinecie oraz odpowiednio dobrane dermokosmetyki to bardzo duży wydatek.

Ładna cera dodaje odwagi, poprawia samopoczucie. Jeśli do tej pory zabrakło uporu i systematyczności w trosce o wygląd twarzy – ślub może być dobrą okazją aby zmierzyć się z problemem. Efekty pozostaną także po ślubie.

Zdjęcie: unsplash.com