Porady  |  13 lutego 2017

Prezenty na walentynki – gdy znamy się krótko

Lubimy dostawać prezenty, a wielu z nas jeszcze bardziej lubi je dawać. Co jednak, gdy nie jesteśmy pewni, co kupić – na przykład wybrance czy wybrankowi na dzień zakochanych? Zwłaszcza jeśli znamy się krótko.

Jeśli chodzi o prezenty walentynkowe, obowiązuje kilka zasad. Po pierwsze, jeżeli nie jesteśmy od dawna w związku z tą osobą, prezent powinien być niedrogi i niezobowiązujący. Po drugie, nie kupujemy tzw. prezentów praktycznych. Ciepłe szaliki czy rękawiczki odpadają (chyba że mają jakąś śmieszną i nawiązującą do miłości bądź seksu aplikację). Po trzecie absolutnie nie kupujemy prezentów, które mogłyby zasugerować, że druga osoba powinna coś ze sobą zrobić (poradników dietetycznych, kremów przeciwzmarszczkowych itp.). Co zatem można kupić na walentynki?

Coś słodkiego

Klasyczna bombonierka lub modne ostatnio telegramy czekoladowe zawsze są na miejscu. Jeśli jesteś z tą osobą od niedawna, może stanowić kompletny prezent, jeśli Wasz związek ma już dłuższy staż, niech to będzie raczej dodatek do prezentu.

Czytaj także: Afrodyzjaki – jak to działa? 6 najlepszych połączeń

Coś zabawnego

Przed walentynkami sklepy oferują mnóstwo drobiazgów z walentynkowymi napisami, rysunkami czy innymi ozdobami. Może to być poduszka, kubek, ramka na zdjęcie, koszulka, karty do gry, karafka, maskotka itp. Fajny prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Niezobowiązujący, zatem może być prezentem głównym dla osoby, z którą nie jesteśmy od dawna, lub dodatkiem do upominku dla narzeczonego czy narzeczonej.

Coś procentowego

Dobre wino, likier, koniak czy whisky to też fajny prezent dla każdego (z wyjątkiem, rzecz jasna, niepełnoletnich, abstynentów i kobiet w ciąży). Panie zazwyczaj będą wolały otrzymać wino lub likier, panowie koniak bądź whisky. Oczywiście to nie reguła, ale dobry alkohol to prezent z gatunku „bezpiecznych”. Śmiało można go kupić osobie, której nie znamy jeszcze zbyt dobrze.

Coś kosztownego

To już dla osoby, z którą jesteśmy od jakiegoś czasu. Mogą to być perfumy, drogi kosmetyk lub coś z biżuterii. Aby zdecydować się na zakupienie takiej rzeczy, powinniśmy dość dobrze znać jej gust. Oczywiście bardzo dobry byłby pierścionek zaręczynowy, o ile jesteśmy przekonani, że chcemy się z tą osobą związać na zawsze…

Coś dla ducha

Wiele Pań i wielu Panów deklaruje, że lubi dostawać w prezencie książki lub płyty ulubionych wykonawców. Taki prezent można ofiarować zarówno komuś, z kim jeszcze nie jesteśmy mocno związani, jak i osobie, z którą jesteśmy od dawna. Oczywiście trzeba znać jej upodobania muzyczne czy literackie, ale przecież o takich rzeczach rozmawiamy zazwyczaj już na początku znajomości.

Coś niezapomnianego

Dla narzeczonego czy narzeczonej, jeśli w dodatku nie narzekamy na brak pieniędzy, możemy się szarpnąć na kosztowny prezent, jak weekend w spa dla Pani lub przejażdżka wyścigowym porsche dla Pana. Ale można też zrobić niezapomniany prezent, jeśli nie możemy pozwolić sobie na takie wydatki. Może to być np. samodzielnie zaprojektowana fotoksiążka, kalendarz lub kolaż z Waszymi wspólnymi zdjęciami lub płyta ze skomponowanym i nagranym przez samego siebie utworem dedykowanym ukochanej osobie.

Życzymy mnóstwo miłości i udanych prezentów w walentynki!

Czytaj także: Oryginalne walentynki – 5 propozycji na niebanalny wieczór we dwoje

Tagi: