Porady  |  13 lutego 2017

Afrodyzjaki – jak to działa? 6 najlepszych połączeń

Choć nie ma badań naukowych potwierdzających fizjologiczne działanie afrodyzjaków, to od wieków coś jest na rzeczy. Sekret działania afrodyzjaków leży w doborze odpowiednich potraw i… sile ludzkiej psychiki.

Świadomość, że właśnie zjada się „afrodyzjak” w towarzystwie ukochanej osoby, potrafi realnie wzmocnić ochotę na seks i zwiększyć przyjemność, bo afrodyzjaki działają przede wszystkim na psychikę. A wszak udany seks zależy głównie od nastawienia psychicznego. Zatem, próbując – nic nie stracicie, a możecie zyskać.

Oto kilka najlepszych afrodyzjakowych połączeń – bawcie się dobrze!

1. Truskawki, koniecznie z szampanem. To klasyczne zestawienie równe jest zaproszeniu do łóżka.

2. Kawior. Również najlepiej smakuje z szampanem. Kojarzy się z luksusem i bogactwem, a to dla kobiet w sensie ewolucyjnym oznacza poczucie bezpieczeństwa, które daje partner – chętnie więc wchodzą z nim w bliższe relacje.

3. Lubczyk ogrodowy. Jego tajemną moc wykorzystywały już nasze praprababki. Pasuje jako przyprawa do wielu sałatek i lekkich warzywnych zup.

4. Czekolada. Oczywiście nie w postaci tabliczki, lecz wykwintnego napoju, który można przygotować w prosty sposób. Wystarczy zalać małe kulki lodów waniliowych gorącą czekoladą i udekorować całość bitą śmietaną. Co można zrobić z resztą ubitej śmietany – to już pozostawimy Waszej wyobraźni. Radzimy tylko, by do owych celów stosować prawdziwą bitą śmietanę, nie taką w sprayu, do tego świeżo wyjętą z lodówki (inaczej będzie się rozpływać).

5. Owoce morza, w szczególności ostrygi, w towarzystwie białego wina. Podobnie jak kawior z szampanem, świeże ostrygi podawane z winem kojarzą się z zamożnością i luksusem. Ponadto zawierają mnóstwo zapewniających energię mikroelementów.

6. Kawa. Koniecznie z kardamonem, cynamonem i imbirem. Rozgrzewa, pobudza i sprawia, że łóżko przestaje kojarzyć się ze snem. Przynajmniej na jedną noc.

Czytaj także: Jak jeść wyszukane potrawy

Uwaga: nie jest tak, że po zjedzeniu którejkolwiek z tych potraw ogarnie Was żądza nie do pohamowania. Klasyczne afrodyzjaki można spokojnie spożyć w restauracji albo w gronie przyjaciół i nic nie poczuć. Ale podane podczas romantycznej kolacji we dwoje – mogą zdziałać cuda.

Tagi: