Porady  |  11 lutego 2017

Oryginalne walentynki – 5 propozycji na niebanalny wieczór we dwoje

Kino i kolacja to dość sztampowe propozycje na randkę, zwłaszcza w tak wyjątkowy wieczór jak walentynki. Chcecie w tym roku spędzić ten wieczór bardziej oryginalnie? To wspaniały pomysł, zwłaszcza że unikniecie gigantycznego tłoku w kinie i w knajpie. Nie musicie od razu wyruszać do Paryża ani Wenecji, by było inaczej niż zwykle (zresztą, prawdę mówiąc, wyjazd do Paryża czy Wenecji w walentynki też nie jest zbyt oryginalny, choć kosztowny). Wybierzcie jedną z poniższych opcji albo wymyślcie jeszcze coś innego!

Kulturalne walentynki

Zamiast do kina, możecie wybrać się do teatru, opery lub filharmonii. Ewentualnie do galerii sztuki lub do muzeum. To może okazać się znacznie ciekawsze niż kino, zwłaszcza że wiele takich kulturalnych przybytków w ten wieczór organizuje coś specjalnego dla zakochanych. A może w Waszej okolicy są wtedy wieczorki poetyckie poświęcone miłości? Też warto się wybrać.

Czytaj także: W restauracji: jak wybrać i zamówić wino?

Twórcze walentynki

Kto powiedział, że ze śniegu lepi się tylko bałwany? Można przecież wyrzeźbić prawdziwe dzieła sztuki! Ubierzcie się ciepło, załóżcie grube rękawice i spróbujcie stworzyć coś nietypowego, a zarazem kojarzącego się z miłością. Choćby wielkie śnieżne serce. Albo posąg dwojga zakochanych…

unsplash 4amhcf8gtzg-hernan-sanchez

Walentynki z rywalizacją

Pościgajcie się na torze gokartowym albo pograjcie w kręgle czy bilard. Takie rozgrywki same w sobie są ekscytujące, poza tym możecie je wzbogacić o nagrodę: ten, kto wygra, niech podyktuje drugiej osobie swoje życzenie. Na przykład nakaże zrobienia sobie masażu, przygotowanie wspólnej kąpieli lub… wybierze pozycję erotyczną na dalszą część wieczoru ;-).

Kulinarne walentynki

Jeśli nie możecie wyobrazić sobie walentynek bez pysznego jedzenia, a zarazem nie chcecie siedzieć w zatłoczonej restauracji, czekając godzinami na realizację zamówienia, zapiszcie się na warsztaty gotowania. Poznacie tajniki Waszej ulubionej kuchni, a potem zjecie razem wspólnie przyrządzone potrawy.

Czytaj także: Gdy zapraszasz ją na kolację, którą sam przygotujesz…

Luksusowe walentynki

To opcja dla osób, które mają trochę kasy na zbyciu, ale zarazem tańsza niż wyprawa za granicę. Wynajmijcie pokój w hotelu i zamówcie kolację. Spędzicie ten wieczór tylko we dwoje, ale zarazem zupełnie inaczej niż na co dzień! Możecie nawet wynająć apartament dla nowożeńców. Będziecie mieli niezwykłe otoczenie.

Tagi: