Porady  |  4 sierpnia 2017

Woda tak, a co jak jej brak?

Woda – nie ma kalorii ani koloru, ale jest niezbędna do życia. Stanowi 50-60 procent masy ciała dorosłej osoby. Co się dzieje, gdy jest jej zbyt mało?

Czujemy suchość w ustach –  sygnał, że pijemy za mało. Jak ten stan będzie się utrzymywał to grozi nam nieświeży oddech, próchnica i choroby dziąseł.

 

Kłopoty z trawieniem – zbyt mało wody to zgaga i problemy w łazience…

Ciągłe infekcje – zbyt rzadko odwiedzamy toaletę ( mniej niż 4 razy na dzień) to problemy z układem moczowym, i tak już bardzo delikatnym u kobiet

Samopoczucie – brak wody w organizmie  to poczucie zmęczenia, problemy z koncentracją i … szybsze bicie serca ( przyspiesza ono o 5 uderzeń przy każdym 1 procencie odwodnienia)

Przesuszona skóra- czyli więcej zmarszczek, przedwczesne starzenie z powodu mniejszej elastyczności naskórka

Zwiększony apetyt – do mózgu trafia sygnał o odwodnieniu, który jest mylony z głodem. Zjadasz coś zamiast się napić

Ile pić? Około 2 litrów na dobę potrzebują kobiety, przy czym około 1, 5 litra powinno pochodzić z picia wody (reszta to płyn w posiłkach lub z przemian metabolicznych). Mężczyźni potrzebują pół litra więcej.

Jak pić? Małymi łykami w ciągu całego dnia.

Bo …. woda zdrowia doda! Zdrowia i urody! O czym doskonale wie makijażystka gwiazd Małgorzata Smelcerz. Twierdzi, że nawilżona cera to podstawa każdego, doskonałego makijażu.

– Jeżeli marzysz o pięknym, nieskazitelnym makijażu który nie tylko wyjdzie pięknie na zdjęciach ale zachwyci również wszystkich gości – pamiętaj ze przygotowania do tego wielkiego dnia powinnaś zacząć już kilka tygodni wcześniej. Twoja makijażystka z pewnością będzie zaopatrzona w najwyższej jakości podkłady i produkty pielęgnacyjne, ale musisz pamiętać ze o skore należy dbać regularnie- dopiero wtedy widoczne są zadowalające efekty. Jeżeli Twoja cera będzie przesuszona- nałożenie kremu w dniu ślubu może nie wystarczyć i wpłynąć na Twoje niezadowolenie z makijażu. Zadbaj o swoją skore, nakładaj krem codziennie rano i wieczorem a raz w tygodniu rób peeling. Skóra Ci za to podziękuje.

Gosia podpowiada również, aby na tydzień przed ślubem zrezygnować z zabiegów u kosmetyczki bo nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje na silnie działające preparaty.

Co zatem nałożyć w dniu ślubu? – Poza codzienną pielęgnacją, trickiem makijażystów jest nałożenie na pół godziny przed wykonywanym makijażem płatków żelowych pod oczy, najlepiej jeśli schłodzisz je w lodowce. Nawilżysz i rozjaśnisz delikatna skórę pod okiem a chłód kompresu zniweluje opuchliznę!

Tagi: