Inspiracje | Zaręczyny  |  24 lutego 2017

Pierścionek zaręczynowy a osobowość i styl: opale [TRENDY 2017]

Jeśli nie jesteś pewien, jak dobrać pierścionek zaręczynowy do stylu i osobowości twojej ukochanej, sprawdź nasze propozycje. Wśród nich na uwagę zasługują pierścionki z opalem.

Wybór pierścionka zaręczynowego może nastręczać wielu trudności – przede wszystkim z powodu szerokiej oferty pięknej biżuterii, ale także dlatego – że nie zawsze łatwo jest wyczuć, co najbardziej mogłoby przypaść do gustu wybrance. Nie od dziś wiadomo, że najlepszy pierścionek to taki, który narzeczona będzie nosiła chętnie, bo nie tylko jest modny, ale przede wszystkim – dobrze do niej pasuje. Pocieszające jest to, że w tym sezonie niemal nic cię nie ogranicza – można wybierać wśród tradycyjnych i całkiem nowoczesnych wzorów – oba trendy są w tym roku na topie!

Pierścionki zaręczynowe z opalem

Opale są wymarzoną alternatywą dla diamentów, także bardzo drogich. Ludzi od zawsze zachwycało, jak łapią światło i się zmieniają – opalizują. Brylanty mogą się powtarzać, ale nie ma na świecie dwóch identycznych opali. Za sprawą swojego niezwykłego wyglądu opale miały raz dobrą, raz złą reputację – mówiono, że przynoszą pecha (w średniowieczu ludzie się ich bali, bo zbytnio przypominały kocie oczy i zdaniem ludzi mogły zahipnotyzować), kiedy indziej – szczęście (starożytni Rzymianie uważali je za najcenniejszy kamień).

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy a osobowość i styl: pierścionki  typu „stack”

Dziś opale uchodzą za kamienie idealne dla małżonków – pomagają rozumieć ludzkie emocje i wzmacniać więź z ukochaną osobą, dodają odwagi, są symbolem wierności. I zdecydowanie są bardzo modne w 2017 roku! Mają tylko jedną wadę – są wrażliwe na zmiany temperatury, mogą pękać, trzeba więc o nie dbać (podobnie jak o miłość, prawda?).

Jeśli twoja dziewczyna wierzy w horoskopy, ma naturę podróżniczki i oryginalny styl ubierania się, pierścionek zaręczynowy z opalem może jej się bardzo spodobać.

Fot. za: etsy.com/HAWKHOUSE, pl.dawanda.com/ManariDesign i pl.dawanda.com/arpelc

Fot. za: etsy.com/HAWKHOUSE, pl.dawanda.com/ManariDesign i pl.dawanda.com/arpelc

Fot. za: jared.com

Fot. za: jared.com

Fot. za: jubiler.pl

Fot. za: jubiler.pl

Fot. za: galeriajubilerska.pl

Fot. za: galeriajubilerska.pl

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy a osobowość i styl: pierścionki typu vintage