Scenariusze Zaręczyn  |  6 grudnia 2016

Sylwester – zaręczyny w filharmonii

Jeśli jesteś zdania, że sylwestrowy wieczór w filharmonii to szczyt nudy – jesteś w błędzie. To właśnie tego dnia odbywają się koncerty znanych oraz popularnych utworów operetkowych, filmowych i musicalowych. Bardzo często gala połączona jest także z poczęstunkiem i balem sylwestrowym.

Twoja niespodzianka podzielona będzie na etapy. Najpierw oznajmisz, że zaplanowałeś wieczór sylwestrowy-niespodziankę i poprosisz Wybrankę, aby ubrała się w elegancki strój wieczorowy – strój stonowany i niekrzykliwy, gdyż tego wymaga rodzaj imprezy. Kiedy będzie Cię naciskać na wyjawienie sekretu, możesz powiedzieć, że otrzymałeś zaproszenie na kolację do burmistrza. Zamówisz taksówkę lub zabierzesz swój samochód i powieziesz Wybrankę do filharmonii. Przekonana o tym, że to była właśnie TA niespodzianka, Wybranka usiądzie wygodnie i wspólnie będziecie uczestniczyć w koncercie.

Wielki finał w dwóch wariantach

Dalszy przebieg wydarzeń ma dwa zakończenia.

  • Jeśli koncert rozpocznie się o późnej godzinie, Nowy Rok powitacie w filharmonii i właśnie wtedy, równo o północy wręczysz jej pierścionek zaręczynowy. Po koncercie udacie się do hotelu, żeby podtrzymać wyjątkową atmosferę tej nocy.
  • Jeśli koncert rozpocznie się o wczesnej godzinie i zakończy przed północą, udacie się do hotelu. Zanim wprowadzisz Wybrankę do pokoju – zawiążesz jej oczy, otworzysz drzwi, przeprowadzisz ją ostrożnie przez próg i poprosisz, aby zaczekała. Wyjmiesz kwiaty z wazonu (które wcześniej zamówisz i poprosisz obsługę o wstawienie do Waszego pokoju), przygotujesz pierścionek zaręczynowy i poprosisz, aby zdjęła przepaskę. O północy będziecie już celebrować Wasze święto.

Miejsce jest ważne. To Wasz wieczór!

Pamiętaj, aby wybrać ładne i kameralne miejsce na nocleg z dala od bali sylwestrowych (hotel, motel, apartament, mieszkanie). Nie zapomnij o zamówieniu szampana, kieliszków i przystawek do pokoju. Jeśli będziesz korzystać z taksówki zamów ją już dziś!

Wybrane koncerty w polskich filharmoniach 31 grudnia 2016 roku:

  • Koncert sylwestrowy – Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy
  • Koncert sylwestrowy – Opera i Filharmonia Podlaska
  • Koncert sylwestrowy – Filharmonia Narodowa
  • Koncert Sylwestrowy. Zaproszenie do Tańca – Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
  • Swingująca noc sylwestrowa. Koncert symfoniczny – Filharmonia Szczecińska

Zobacz także: Zrób to śpiewająco, czyli zaręczyny karaoke

Tagi: