Scenariusze Zaręczyn  |  9 lutego 2017

Zrób to śpiewająco, czyli zaręczyny karaoke

Oboje kochacie śpiewać albo to właśnie muzyka czy upodobania do danego stylu lub wykonawcy ostatecznie Was przyciągnęły ku sobie?Jeśli na dodatek starcza Ci talentu i odwagi, by swoją miłość i małżeńską propozycję wyśpiewać, pomyśl o oświadczynach w klubie karaoke.

Jeśli masz talent wokalny i dostatecznie dużo pewności siebie, zabierz Wybrankę do klubu na wieczór karaoke. Upewnij się, że będziecie mieć miejsce przy stoliku. Klub będziesz musiał odwiedzić wcześniej i poinformować o Twoich planach oraz ustalić szczegóły. W dniu zaręczyn powinieneś także dostarczyć bukiet kwiatów, który obsługa pomoże Ci ukryć i poda w odpowiednim momencie. Idealnie byłoby, gdybyś nauczył się wybranego utworu na pamięć, a na ekranie zamiast tekstu piosenki pojawiłyby się Wasze zdjęcia lub film (oraz podkład muzyczny). Jeśli nie jesteś w stanie przygotować takiej oprawy, możesz poprosić o pomoc kogoś znajomego lub skorzystać z usług odpowiedniej firmy. Ostatecznie możesz także zaśpiewać piosenkę, czytając z ekranu – pomyśl jednak, który fragment piosenki mógłbyś zmienić i jak, żeby wyśpiewać swoje oświadczyny.

Inny wariant oświadczyn dla melomanów: Zaręczyny w filharmonii

Oświadczyć się śpiewająco

Przykład zmiany tekstu piosenki Seweryna Krajewskiego, pt. „Czekasz na tę jedną chwilę”

Czekasz na tę jedną chwilę, (Aniu) ja dla Ciebie żyję
moje serce mocno bije, to miłości mojej znak
Ej, dziś gwiazdy są na niebie, mamy teraz tylko siebie
więc ja pragnę ponad wszystko,
poślubić Cię i z Tobą być

Kończysz utwór, ale nie oddajesz mikrofonu. Bierzesz kwiaty, wręczasz je Wybrance, później wyjmujesz pierścionek (umieść go w łatwo dostępnym miejscu, ponieważ jedną ręką będziesz musiał trzymać mikrofon). Otwierasz pudełko i oświadczasz się – głośno i wyraźnie – tak, żeby wszyscy obecni na sali Cię słyszeli.
Wieczór kończycie śpiewająco, pozostając na zabawie 🙂

Z przyjaciółmi

Jeśli macie fajną paczkę znajomych, warto wciągnąć ich w cały konspiracyjny plan. Ktoś może filmować, ktoś inny może otworzyć szampana, ktoś może przytrzymać Ci mikrofon, gdy będziesz chciał mieć obie ręce wolne. W klubie karaoke możecie wynająć osobny pokój, co zapewni odrobinę prywatności w tej szczególnej chwili.

Tagi: