Zaręczyny  |  9 sierpnia 2017

ZARĘCZYNY POD SPADAJĄCYMI GWIAZDAMI

– Bardziej romantycznie nie mogłabym sobie tego wymarzyć. Sierpniowa noc na Mazurach, niebo pełne spadających gwiazd… Mój chłopak grający na gitarze.

Wcześniej powiedział, abym wypatrywała spadającej gwiazdy i wtedy pomyślała sobie swoje życzenie. Oboje wypatrzyliśmy tę samą…. On wtedy powiedział, że jego największym marzeniem jest abym została jego żoną, co stało się parę miesięcy potem. Za kilka dni też będziemy wypatrywali spadających gwiazd w tym samym miejscu, co rok temu. Tylko życzenia będą inne, ale nie powiem żeby nie zapeszyć – mówi ze śmiechem Julka

Podoba się wam ten zaręczynowy scenariusz? Możecie go przeprowadzić już w ten weekend. W nocy z 12 na 13 sierpnia na niebie pojawią się Perseidy. W ciągu godziny może ich być nawet kilkadziesiąt, spektakularnie spadających z nieba. Potrzebna jest tylko dobra pogoda na „noc spadających gwiazd”, koc z dala od miejskich świateł i … reszta według waszego scenariusza.

Perseidy to rój meteorów, które w tym roku możemy obserwować od 17 do 24 sierpnia, najwięcej ich będzie z soboty 12 na niedzielę 13 sierpnia. Te drobiny pozostawione w przestrzeni przez kometę Swift-Tuttle, przez które przedziera się Ziemia, dają efekt spadających meteorytów, które możemy podziwiać od około godziny 16.00 do prawie 4.30 rano.

Wybierzcie miejsca z dala od świateł i po prostu patrzcie w niebo. Szukajcie gwiazdozbiorów Kasjopei i Perseusza, to stamtąd będą nadlatywać Perseidy. Wiele miast przygotowuje specjalne imprezy z tej okazji, w Warszawie np. w Centrum Nauki Kopernik. Wiele iluminacji zostanie wyłączonych w stolicy, aby lepiej widzieć fenomen spadających meteorytów. Zgaśnie oświetlenie mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego; zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady w Parku Odkrywców i niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Do akcji wygaszania oświetlenia przyłączą się PGE Narodowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy. Idealnym miejscem  do podglądania spadających gwiazd  Mazury oraz Bieszczady. Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach przygotowało z tej okazji specjalne atrakcje: warsztaty budowy rakiet kosmicznych, czy koncert muzyki elektronicznej. Gdańskie Centrum Hewelianum zorganizowało  w piątek 11 sierpnia „Nocne podglądanie wszechświata”. Dla mieszkańców Krakowa idealnym miejscem do obserwacji będą okolice Ojcowa oraz kopiec Piłsudskiego.

Jeśli dla Was będzie to magiczna noc, podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami, zdjęciami!

Tagi: