Porady | Ślub  |  22 maja 2015

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych?

Niektóre osoby w ogóle nie mają problemu z ładnym wychodzeniem na zdjęciach, czy to ślubnych, czy zwykłych. Są z natury fotogeniczne i swobodnie czują się przed obiektywem. Większość jednak uważa, że na zdjęciach wygląda zwykle znacznie gorzej niż w rzeczywistości – nienaturalnie, niezgrabnie, czasem po prostu głupio.

Oczywiście każdy może zażyczyć sobie wyretuszowania zdjęć. Retusz jednak pozwoli na usunięcie drobnych niedoskonałości skóry, sterczących niesfornie kosmyków włosów, poprawi kolorystykę. Nie usunie natomiast brzydkiej postawy ani sztucznego uśmiechu. O to trzeba postarać się samemu.

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych? Oto kilka zasad.

Właściwa postawa

Odpowiednia postawa to warunek konieczny, żeby dobrze wychodzić na zdjęciach. Plecy powinny być proste, łopatki ściągnięte, ramiona luźno opuszczone, brzuch wciągnięty, głowa lekko uniesiona. Podniesione ramiona i opuszczony podbródek optycznie skracają szyję, a zgarbiona sylwetka już w rzeczywistości wygląda nieładnie, zaś efekt na zdjęciu może być wręcz katastrofalny.
Kiedy stoisz, przenieś ciężar ciała na jedną nogę (ale lekko, bez wyginania się w tę stronę). Taka postawa wygląda naturalniej niż stanie równo na dwóch nogach.
Kiedy siedzisz, unieś lekko uda. Kobiety zazwyczaj mają buty na obcasach, co pomaga im w osiągnięciu odpowiedniej pozy, panowie natomiast muszą sami pamiętać, by lekko unieść pięty nad podłoże. W żadnym wypadku nie chowaj stóp pod krzesłem i nie rozchylaj kolan – wyjdzie bardzo nieładnie. Siedząc, też pamiętaj o ściągnięciu łopatek i wciągnięciu brzucha.
Często na zdjęciach wychodzisz z podwójnym podbródkiem? Jest sposób, aby go uniknąć – lekko wyciągnij głowę w przód i przyciśnij język do górnego podniebienia.

Naturalny uśmiech

Uśmiech to drugi warunek konieczny, by ładnie wyjść na zdjęciach. Nawet na zdjęciach poważnych staraj się mieć pogodny wyraz twarzy. Pilnuj, żeby kąciki ust nie opadały – nada to twarzy naburmuszony wyraz, zaś śmiertelna powaga odpowiednia jest na zdjęciach z pogrzebu, nie ze ślubu. Staraj się przede wszystkim, by uśmiech i wyraz twarzy były naturalne. Sprawdź wcześniej, czy lepiej wychodzisz na zdjęciach z uśmiechem szerokim, odsłaniającym zęby, czy też z lekkim.

Spojrzenie

Lekko zmruż oczy, a następnie spójrz mocno w stronę obiektywu – to sprawi, że zdjęcie będzie robić dobre i mocne wrażenie. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z tym mrużeniem oczu. Najlepiej przećwicz to wcześniej w warunkach domowych.

Dobry makijaż

Znająca się na swoim fachu wizażystka potrafi umalować pannę młodą tak, by i na zdjęciach, i w rzeczywistości wyglądała jak najładniej. Jeśli malujesz się sama, uważaj z bronzerem, gdyż jego duża ilość postarza. Natomiast nie musisz uważać z kredką do oczu, przeciwnie – na sesję zdjęciową obrysuj oczy nieco mocniej niż zwykle (potem, jeśli źle się z tym czujesz, możesz usunąć nadmiar eyelinera patyczkiem kosmetycznym). Obiektyw lubi mocno podkreślone oczy.
Pamiętaj o zabraniu ze sobą bibułek matujących i częstym ich używaniu. Świecący nos zeszpeci najpiękniejsze zdjęcie. Panom wprawdzie nie zalecamy robienia makijażu, ale też nie wzdragajcie się przed bibułką matującą. Wcale nie jest niemęska, zwłaszcza w takim dniu.

 

Zdjęcie: lindsey child.flickr.com/licencja CC BY-SA 2.0